Новини / Технології     11 серпня 2023 15:13

Мінагрополітики запустило супутниковий моніторинг господарств, які отримали гранти на розвиток теплиць і садів


Міністерство аграрної політики та продовольства України створило портал супутникового моніторингу господарств, які отримали грантову підтримку від держави в рамках програми “єРобота”.

На новий портал можна потрапити через розділ  “Онлайн моніторинг садів та теплиць” на головній сторінці офіційного сайту міністерства.

За словами заступника міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дениса Башлика новостворений портал є інструментом для прозорого моніторингу використання державних коштів і перевірки господарств на дотримання грантових зобов’язань.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Портал дозволяє за допомогою супутникових даних бачити саму ділянку на якій заявлено розвиток тепличного господарства чи саду, чи насправді на ній розвивається заявлене виробництво. Позначено також назву господарства, скільки грантових коштів воно отримало, площу ділянки, кількість сезонних та постійних працівників та інше”, – розповів Башлик.

Він також підкреслив, що портал  буде постійно наповнюватись як знімками, так і даними по кожному господарству, які дозволять відстежувати як воно розвивається.

Для зручності пошук також поділений на підрозділи: сади та теплиці, господарства, земельні ділянки.

На порталі також міститься інформація як можна отримати грант, статистичні дані.

Нагадаємо, компанія Precision Planting представила новий мобільний застосунок Panorama для польових даних.

Український додаток “Пасіка у смартфоні” вийшов на міжнародні ринки. Українська “Пасіка у смартфоні” успішно використовується у Польщі та Канаді.

Вінницьке підприємство учасник агрокластера “АгроВін” розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях за допомогою сільськогосподарської техніки.

В Україні з’явився мобільний додаток єБазар для всіх фермерів та простих українців, який допоможе збути надлишок вирощеної в саду чи на городі продукції. Для цього навіть не потрібно їхати на базар.

У кабінеті аграрія ДАР додано новий розділ Фермерське господарство, де представник ФГ юридичної особи або ФОП – засновник сімейного фермерського господарства може відправити заявку на приєднання до кабінету ФГ земельних ділянок від громадян України членів або засновників фермерського господарства.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також