Новини    26 квітня 2023 14:22

Мільйон гривень на ЗСУ перерахував аграрій, який працював на окупованій Луганщині


Соснівський районний суд міста Черкаси визнав винним у колабораціонізмі власника і керівника ТОВ “Великоцкое”, ТОВ “Агрофірма “Нива” і ТОВ “Агрофірма “Деметра-С”.

Про це пише видання tehnopolis.com.ua.

Ці аграрні підприємства займаються вирощуванням зерна, бобових та олійних культур і торгівлею. А їх виробничі потужності й земельні ділянки знаходяться у Старобільському районі Луганської області.Ця територія із березня 2022 року захоплена російськими військами і перебуває під окупацією.

Знаходячись у Черкасах, власник бізнесу вирішив зберегти майно на окупованій території і продовжити господарську діяльність. Чоловік вступив у змову із трьома мешканцями окупованої Луганщини, які  повинні були взаємодіяти з новою адміністрацією.

У першій половині серпня 2022 року підприємець подав до державних органів України інформацію про місцезнаходження своїх аграрних підприємств у Черкаській області, достеменно знаючи, що виробничі потужності та працівники знаходяться на окупованій території.

Паралельно чоловік зі своїми співучасниками провели незаконну реєстрацію компаній у “Департаменте государственной регистрации министерства юстиции ЛНР”.

У період серпня-листопада 2022 року обвинувачений за допомогою електронної пошти давав вказівки зібрати врожай із полів задля їх подальшого продажу на Луганщині та в Росію. Спільники систематично звітували йому про обʼєми зібраної продукції, витрати паливно-мастильних матеріалів, сплачені комунальні послуги, ціни на врожай і оплату праці, а також щодо потенційних покупців із держави-агресора РФ.

У вироку йдеться про пʼять договорів продажу продукції. Один раз покупцем виступила компанія з окупованого Луганська, в інших випадках контрагентами були російські підприємства з Ростова-на-Дону і Воронезької області.

Як покарали аграрія – колабораціоніста

Підприємця звинуватили в господарській діяльності у взаємодії з державою-агресором і окупаційною адміністрацією, за попередньою змовою групою осіб.

Чоловік уклав угоду про визнання винуватості і зобовʼязався підтвердити свої показання під час судового розгляду стосовно інших співучасників.

За угодою з прокурором обвинувачений перерахував благодійну допомогу в сумі 1 мільйона гривень на потреби військової частини, яка виконує бойові завдання по захисту України у війні з російським окупантом. Йому присудили 4 роки позбавлення волі із забороною обіймати посади керівників підприємств і організацій на 10 років. Водночас його звільнили від відбуття покарання з випробувальним строком 3 роки.

Довідка: Діяльність аграрія може потрапити під статтю частини 4 статті 111/1 Кримінального кодексу України “…провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора”,  що карається штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Нагадаємо, росіяни розграбували агроактиви в Херсонській та Запорізькій областях експрезидента корпорації “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва. Зокрема, вивезли зерно із підприємства “Айленд” та термінала”Нова Хортиця” у Бердянському порту, що належали колаборанту.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...