Новини    21 жовтня 2022 20:53

Господарська діяльність не повинна визнаватися колаборацією – Гетманцев анонсував зміни до закону


Діяльність аграрія може потрапити під статтю частини 4 статті 111/1 Кримінального кодексу України “…провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора”,  що карається штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Проте господарська діяльність не повинна визнаватися колаборацією, повідомив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час Форуму “Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади: виклики воєнного часу”.

“Щодо колаборантів і цієї проблеми і у нас було декілька нарад на найвищому рівні. І я знаю, що цю позицію підтримує президент — ми повинні звузити поняття “колаборанти” до тих, хто надає допомогу армії РФ, постачає товари, послуги для армії РФ і робить якісь дії, які так чи інакше працюють на їхню перемогу. Звичайно, господарська діяльність не повинна бути колаборацією. І це моя позиція. Я думаю, що це треба скоригувати якомога швидше і внести відповідні зміни до Кримінального кодексу”, – заявив Гетманцев і додав, що зміни до закону будуть обов’язково внесені.

Наразі в українському законодавстві не уточнюється, чи є керівник працюючого господарства на окупованій території зрадником. А з повномасштабним вторгненням і незаконною анексією українських земель, під статтю можуть потрапити в рази більше аграріїв. До того ж, що на початку весняної посівної президент Володимир Зеленський закликав аграріїв сіяти по всій Україні, в тому числі і на окупованих територіях.

Нагадаємо, що аграрії просять уряд надати їм відстрочку від мобілізації на два місяці.

Наталія Марченко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...