Новини / Технології     02 серпня 2023 21:18

Мережі супермаркетів продаватимуть веганські яйця, що матимуть вигляд справжніх

Розробники стверджують, що їхнє яйце має таку саму поживну цінність – і, як бонус, не містить холестерину

Ізраїльський стартап Yo Egg розробив замінник яєць, що має вигляд справжніх, одначе, є на 100% веганськими, інформує newfood.

Наразі це вже не перше веганське яйце, проте перше, яке має вигляд дійсно курячого – зі “справжнім” жовтком та білком. Яйце можна смажити або варити.

В Yo Egg стверджують, що їхнє яйце має таку саму поживну цінність – і, як бонус, не містить холестерину.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Продукт виготовляється із запатентованої суміші нуту, сої та рослинної олії. У ньому менше натрію, ніж у традиційному яйці, але також менше білка — 3 грами порівняно з 6 грамами у курячому яйці. Компанія планує збільшити цей показник у майбутньому.

На розробку прототипу початково Yo Egg отримала приблизно $27 тис. гранту від Ізраїльського управління інновацій. Решту компанія профінансувала самостійно. Через понад 2 роки розробок Yo Egg готова вивести веганське яйце на широкий загал. Зокрема компанія оголосила про партнерство з американською мережею веганських закладів швидкого харчування Veggie Grill. Рослинні яйця для смаження та яйця-пашот тепер продаватимуться по всій території країни.

Інноваційні яйця пропонують їсти на тостах з авокадо, помідором і огірком, у складі веганського бургера або разом з сумішшю коричневого рису та квасолі.

Нагадаємо, британський стартап Moolec планує масово виробляти свинину із сої. Технологія вже апробована та готова до масштабування. Компанія Moolec, відповідно до своєї назви, займається дослідженнями рослин та сільськогосподарських культур на молекулярному рівні. Нині науковці займаються розробкою платформи для виробництва “соєвої свинини”, вирощування якої може бути вигіднішим, ніж у випадку зі справжнім м’ясом.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Чеський харчовий технологічний стартап Mewery представив гамбургер із суміші культивованої свинини та клітин мікроводоростей. Інновація знаменує собою нову віху в секторі культивованого м’яса, оскільки це означає появу більш етичних та екологічно чистих м’ясних продуктів за нижчою собівартістю, ніж інші продукти з культивованого м’яса.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також