Новини / Логістика     20 листопада 2023 17:27

Механізм страхування кораблів у тимчасовому коридорі запрацює найближчими тижнями

Питання достатнього забезпечення страхових ризиків обговорювали ще до запуску українського морського коридору

Механізм спеціального страхування суден почне працювати протягом двох тижнів, повідомляє “АПК-Інформ”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як це працюватиме? Ринок страховиків, вантажовідправників почують, відчують через зниження фрахтових ставок. Коли це відбудеться? Я думаю, протягом декількох тижнів, — зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков.

Нині є сподівання, що механізм почне працювати протягом двох тижнів.

Є така практика, коли мовиться про страхування важливих, нестандартних ризиків, компанії об’єднуються, щоб мати більшу фінансову спроможність. Вони підтвердили готовність створити страховий пул і страховий фонд, до якого також має увійти з фінансовими гарантіями Україна. Для них це показник. Після цього до пулу приєднаються провідні британські страхові компанії, і наявність цього пулу дає можливість страховикам надавати судновласникам страховий тариф на рівні не більш ніж 1,25%, — додав він.

Питання достатнього забезпечення страхових ризиків обговорювали ще до запуску українського морського коридору.

За даними уряду, з липня рф пошкодила або знищила щонайменше 26 цивільних портових споруд, складів, силосів і зернових елеваторів, скоротивши експортні можливості України на третину. Знищеного зерна достатньо, щоб годувати 1 млн людей цілий рік.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Прорвавши російську морську блокаду пробним торговим рейсом, Україна запустила на повну силу новий коридор для постачання зерна та інших товарів через турецькі протоки на світовий ринок.

З початку роботи оголошеного ВМС ЗСУ у серпні тимчасового морського коридору в Чорному морі з портів Одеса, Чорноморськ та Південний вже вийшли 115 суден.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також