Новини    20 лютого 2018 11:40

Мартинюк: 54% посівних площ займуть зернові


Аграрії України збережуть посівну площу під урожай 2018 року в межах 27,2 млн га, що відповідає площам посіву минулого року. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, на зернові культури припадатиме 54% від всіх посівних площ, що становить 14,6 млн га, Це відповідає нормативам оптимального співвідношення культур у сівозмінах. Загальна площа посіву сільськогосподарських культур під урожай 2017 року становила 26,9 млн га, що на 152 тис. га більше за показник 2016 року.

«Хочу зауважити, що структура посівних площ у цьому році буде показовою в частині культур, щодо яких парламент скасував відшкодування ПДВ при експорті. Однак, враховуючи, що ці культури є одними з найбільш рентабельних в рослинництві, дозволю собі знов-таки дуже обережний прогноз, що негативної динаміки по них ми не побачимо», – написав він.

За даними Мінагрополітики, станом на середину лютого, із посіяних 7,3 млн га сходи отримано на 99,6% площ. З них у доброму та задовільному стані знаходиться майже 6,3 млн га або 87%, в слабкому та зрідженому стані – 971 тис. га або 13%. Сходи озимого ріпаку із посіяних 1 млн га отримані на 99% площ. З них у доброму та задовільному стані 884,6 тис. га або 89%, в слабкому та зрідженому – 110,0 тис. га або 11%.

«Зрозуміло, що дані не остаточні, подальший стан посівів буде залежати від погодних умов. Але можемо дати попередній обережний прогноз, що перезимівля пройшла успішно, без вагомих втрат», – додав Максим Мартинюк.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...