Новини    25 квітня 2023 20:13

«Максимальні показники врожаю» – експерти розповіли про оптимальні строки посіву кукурудзи

Оптимальні строки сівби кукурудзи, час, коли температура ґрунту стабільно досягає 8–10°C, що відповідає часовому проміжку з середини квітня до середини травня

Кукурудза – прибуткова культура, яка за умов дотримання строків сівби, сівозміни, а також регулярної обробки засобами захисту, забезпечує аграрію гідний врожай. Як вирахувати оптимальні терміни посіву кукурудзи? Важливо сіяти її не занадто пізно та не занадто рано весною, обов’язково враховувати зональні особливості. Дуже важливими, наприклад, є біологічні особливості гібридів, строки заморозків та їхню тривалість.

Саме запаси продуктивної вологи грають ключову роль у плануванні як гібридного складу кукурудзи (група стиглості), так і норми висіву безпосередньо по кожному полю, враховуючи попередник, обробіток ґрунту та строки сівби, зазначили в агродепартаменті компанії LNZ Group.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Якісне насіння має генетичну чистоту не менш ніж 95%, а лабораторну схожість не менше 92%. Водночас його вологість становить 14 – 13%, а засміченість насінинами інших культур та бур’янів не допускається взагалі.

Переважна більшість гібридів кукурудзи не любить холодного ґрунту та ранніх строків посіву, за виключенням гібридів, які офіційно позиціюються для ранніх строків посіву. Також не любить пізніх строків посіву, оскільки тут може бути й недостатня кількість вологи на глибині висіву насіння, і різке наростання активних температур, що своєю чергою негативно вплине на формування продуктивності культури. Тому під час організації посівного процесу кукурудзи потрібно враховувати вищевказані критерії, починати висівати не занадто рано.

Читайте також: Які сорти кукурудзи приносять надприбутки аграріям – пояснюють експерти

Оптимальні строки сівби кукурудзи, час, коли температура ґрунту стабільно досягає 8–10°C, що відповідає часовому проміжку з середини квітня до середини травня.

Варто враховувати систему захисту і внесення ґрунтових гербіцидів, які за низької температури або ж не працюватимуть, або ж їхня ефективність буде гіршою.

Важливим елементом якості насіння, крім технологічного (кругле чи плоске насіння), є, безумовно, інсектицидний протруйник. Протруєне насіння дає змогу максимально захистити посіви від наявних ґрунтових шкідників, іноді й тих, які можуть шкодити на ранніх етапах росту. Як результат, після сходів це дозволить мати густоту, максимально наближену до тієї, яка налаштовувалася на сівалці.

Нагадаємо, у 2022 році багато господарств вчасно зорієнтувалися та змінили гібридний склад кукурудзи на ранню групу стиглості, тож цього року тенденція зберігається.

Нині українські селекціонери зробили величезний крок уперед, створивши цукрову кукурудзу, яка має різні фруктово-ягідні смаки.

Фермери назвали найврожайніший гібрид кукурудзи.

Українська компанія “Мнагор” заснована ще у 2006 році та професійно  займається селекцією й виробництвом власного посівного матеріалу елітної цукрової кукурудзи. У тісній співпраці з фермерами компанія визначила основні вимоги до гібридів: по-перше, це ранній урожай, по-друге, правильно сплановане конвеєрне виробництво, по-третє, швидка реалізація продукції, адже прибуток буде тоді, коли вигідно проданий весь урожай.

Згідно з дослідженням Університету штату Мічиган, кількість токсинів, які виробляє грибок у кукурудзі, зросте протягом наступних кількох років через глобальне потепління.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.

Міжнародне агентство з атомної енергії та Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) запустили насіння в космос, оскільки спільно активізують свої зусилля з вирощування нових культур, здатних адаптуватися до руйнівних змін клімату тут, на Землі. Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ.

Уряд Японії та Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) забезпечать фермерів Харківщини насінням соняшнику та кукурудзи для весняної посівної.

ФАО розпочинає реєстрацію на отримання насіння кукурудзи та соняшника для підтримки агровиробників з прифронтових областей.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...