Новини / Фінанси     08 вересня 2023 10:07

Лондонська компанія Lloyd’s заявила про готовність страхувати судна у випадку відновлення зернового коридору


Лондонська компанія Lloyd’s веде переговори з Організацією Об’єднаних Націй щодо надання страхового покриття для українських постачань зерна, якщо буде досягнуто нової угоди щодо чорноморського коридору.

Про це в інтерв’ю агентству Reuters сказав гендиректор Lloyd’s Джон Ніл.

“Чи можемо продовжувати надавати страховку у разі, якщо коридор знову буде введений в експлуатацію та відновлено? Відповідь на це питання – так”, – сказав Ніл.

Забезпечення страхового покриття має вирішальне значення для поставок з України. “Ми ведемо активні дискусії з ООН щодо того, як це може статися”, – повідомив Ніл.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він додав, що ці переговори включають можливість того, що прикриття, можливо, доведеться структурувати інакше, ніж раніше.

“За відсутності втручання ООН та дозволу ООН ми не санкціонували б страховку”, – сказав Ніл.

Страхова компанія Beazley застрахувала судна у зерновому коридорі, а також в окремому гуманітарному каналі, який Україна створила останніми тижнями, щоб дати можливість суднам, які застрягли в Україні, залишити країну, повідомив Reuters окремо генеральний директор Адріан Кокс.

“Ми знаходимося на цьому ринку, щоб надати страховку, необхідну для того, щоб ці судна розпочали рух”, – додав Кокс.

Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №9146 про страхування експорту агропродукції.

Клуб взаємного страхування P&I скасував покриття ризиків війни росії та білорусі проти України після виходу перестраховиків із регіону через загрозу великих збитків. Перестраховики зазвичай поновлюють свої 12-місячні контракти зі страховими клієнтами 1 січня.

Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів.

Україна вже застрахувала судна, які здійснюють експорт та імпорт товарів через дунайські порти.

Україна також завершує роботу над схемою із глобальними страховиками для страхування зернових суден, що прямують до портів Чорного моря та назад.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також