Новини / Логістика     22 серпня 2023 10:06

У вересні Україна може запровадити систему страхування суден у Чорному морі


Україна завершує роботу над схемою із глобальними страховиками для страхування зернових суден, що прямують до портів Чорного моря та назад.

Про це заявив заступник міністра економіки України Олександр Грибань Financial Times.

Грибань сказав, що угода “наразі опрацьовується та активно обговорюється” між відповідними міністерствами, а також місцевими банками та міжнародними страховими групами, включаючи Lloyd’s of London.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Схема може бути введена в дію вже наступного місяця, причому від п’яти до 30 суден проходитимуть через те, що він назвав “небезпечним місцем” в українських водах.

Минулого місяця Росія вийшла із зернової угоди за посередництва ООН і заявила, що розглядатиме будь-яке цивільне судно, що залишатиме порти України, як військову мету.

Але під прикриттям українських берегових систем оборони вантажному судну вдалося здійснити перший комерційний рейс із Одеси після загрози Москви. Раніше Україна оголосила про створення “гуманітарного коридору” в Чорному морі для звільнення вантажних суден, які опинилися в пастці в її портах після виходу Росії із “зернової угоди”.

Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №9146 про страхування експорту агропродукції.

Клуб взаємного страхування P&I скасував покриття ризиків війни росії та білорусі проти України після виходу перестраховиків із регіону через загрозу великих збитків. Перестраховики зазвичай поновлюють свої 12-місячні контракти зі страховими клієнтами 1 січня.

Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів.

Україна вже застрахувала судна, які здійснюють експорт та імпорт товарів через дунайські порти.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також