Новини / Логістика     03 червня 2022 13:28

Україна та Польща домовилися щодо страхування вантажів

У Мінекономіки очікують, що завдяки меморандуму Україна отримає зростання обсягів торгівлі з Польщею

Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів, повідомляє Міністерство економіки України.

Йдеться про страхування транспорту і вантажів, які польські партнери ввозитимуть до України. Зокрема, таке страхування можна буде зробити через польську експортну кредитну агенцію KUKE.

У Мінекономіки очікують, що завдяки меморандуму Україна отримає зростання обсягів торгівлі з Польщею.

“У 2021 році Польща серед країн Європи посідала в ній перше місце (обіг товарів та послуг на суму 10,7 млрд доларів). А за січень-березень він зріс ще на 11%. Саме через Польщу до України надходять стратегічно важливі товари”, – зауважили у міністерстві.

Безпека товарів та транспорту в такому випадку буде гарантована завдяки механізмам страхування, що передбачені меморандумом. Таким чином, росія не завадить польсько-українським торговим взаєминам, а Україна прокладе собі широкий шлях до Євросоюзу, ворота до якого знаходяться в Польщі.

1 червня в Києві відбулися міжурядові консультації України та Польщі за участю прем’єр-міністрів Дениса Шмигаля та Матеуша Моравецького. Уряди України і Польщі після консультацій підписали вісім угод про співпрацю у різних сферах. Серед іншого, Україна та Польща планують створити спільне оборонне підприємство з виготовлення зброї та військової техніки.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також