Новини / Аналітика     30 жовтня 2023 19:24

Китай збільшує імпорт та переробку сої, скасовуючи угоди по закупівлі

Запаси сої в КНР за тиждень зменшилися на 16% та станом на 25 жовтня становили 4 млн т

За даними China National Grain and Oil Information Centre (CNGOIC), протягом 19-25 жовтня Китай збільшив у порівнянні з попереднім тижнем обсяг переробки сої на 29% до 2 млн т, що на 27% перевищує відповідний показник 2022 р. Нарощування переробки пояснюється відновленням роботи підприємств після періоду відпусток, інформує graintrade.

Водночас запаси сої в КНР за тиждень зменшилися на 16% та станом на 25 жовтня склали 4 млн т (-14% за місяць, +21% за рік). Імпорт сої з Бразилії у вересні склав 6,88 млн т, що на 23,4% перевищує показник вересня 2022 р.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Продажі соєвого шроту в країні у вересні були дуже низькими, що обумовлено накопиченням виробниками кормів значних запасів шроту на тлі можливого збою поставок.

Протягом останнього тижня на внутрішньому ринку КНР продажі соєвого шроту виросли, насамперед, форвардні, на поставку у травні – вересні, що підтверджує очікування переробників щодо подальшого зниження цін на шрот.

За даними Agricensus, існує інформація про скасування китайськими покупцями закупівлі 8-10 партій бразильської сої з поставкою у листопаді.

Маржа від переробки сої в Бразилії вища, ніж в Китаї, тому великі корпорації, які мають переробні заводи в кількох країнах, можуть вибирати, де переробляти сою, щоб отримати більші прибутки, – говорять китайські трейдери.

Ціни на бразильську сою з доставкою CFR в Китай у листопаді лише на 0,05-0,15 $/бушель вищі, ніж на американську, хоча зазвичай премія складає 0,5-0,7 $/бушель (20-25 $/т). Тому навряд чи скасування закупівлі сої в Бразилії пов’язане з підписанням угоди про наміри придбати сою у США.

Водночас попит на сою зменшує падіння цін та попиту на свинину внаслідок зниження доходів громадян. У вересні ціни на свинину в Китаї знизилися до 2,96 $/кг (-32% за рік), хоча зазвичай на осінні свята приходиться найбільше споживання м’яса.

Китайські тваринники зменшують вміст соєвого шроту в кормах, щоб здешевити продукцію, що скорочує попит на сою.

Нагадаємо, здебільшого усі учасники ринку сподіваються на розширення роботи тимчасового коридору. Зокрема AgriCensus уже підняв тему продажу української кукурудзи в Китай.

У 2023 році світове виробництво зернових ООН збільшилося на 1% і досягло 2813 млн т,  повідомили в Продовольчій та сільськогосподарській  організації (ФАО).

Глобальний попит на пшеницю  може зрости на 11% упродовж наступного десятиліття.  Про це зазначили в прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-203.

За підсумками 11 місяців 2022/23 МР Україна експортувала 26,6 млн т кукурудзи, з яких 64% припадає на відвантаження зерновим коридором. Показник на 11% перевищує експорт зернової за аналогічний період попереднього сезону (24,0 млн т).

За інформацією операторів ринку, китайські імпортери за минулі двадцять днів законтрактували великі обсяги кукурудзи з України.

Китай перебуває у топ-3 імпортерів соняшникової та ріпакової олії з України.

Нині Китай вже скупив майже всі доступні експортні запаси австралійської пшениці, пише Bloomberg.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також