АналітикаНовини

Китай створює високий попит на пшеницю, що може спричинити глобальний дефіцит

Нині Китай вже скупив майже всі доступні експортні запаси австралійської пшениці, пише Bloomberg.

Також Пекін розглядає додаткові можливості для масове скуповування високоякісної борошномельної пшениці та інших найбільших виробників, серед яких США, Франція і Канада.

На початку жовтня КНР забронював у цих країн значні партії агрокультури.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Експерти пов’язали ажіотажний попит КНР з падінням біржової вартості пшениці до трирічного мінімуму, яке відбулося наприкінці вересня.

Нагадаємо, здебільшого усі учасники ринку сподіваються на розширення роботи тимчасового коридору. Зокрема AgriCensus уже підняв тему продажу української кукурудзи в Китай.

У 2023 році світове виробництво зернових ООН збільшилося на 1% і досягло 2813 млн т,  повідомили в Продовольчій та сільськогосподарській  організації (ФАО).

Глобальний попит на пшеницю  може зрости на 11% упродовж наступного десятиліття.  Про це зазначили в прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-203.

За підсумками 11 місяців 2022/23 МР Україна експортувала 26,6 млн т кукурудзи, з яких 64% припадає на відвантаження зерновим коридором. Показник на 11% перевищує експорт зернової за аналогічний період попереднього сезону (24,0 млн т).

За інформацією операторів ринку, китайські імпортери за минулі двадцять днів законтрактували великі обсяги кукурудзи з України.

Китай перебуває у топ-3 імпортерів соняшникової та ріпакової олії з України

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку