Новини / Трейдинг     01 червня 2020 17:40

Китай повністю зупинив імпорт сільгосппродукції з США

Китайська влада наказала держкомпаніям призупинити покупку сільськогосподарської продукції у Сполучених Штатах

Протистояння Китаю і США продовжує загострюватись: китайські держкомпанії зупинили закупівлю американського продовольства. В першу чергу, йдеться про рослинницьку продукцію. Також вже відомо, що китайські імпортери почали скасовувати замовлення на поставку американської свинини.

Це рішення, скоріш за все, є помстою Китаю за нові випади Дональда Трампа, що пролунали у кінці минулого тижня – в п’ятницю він погрожував Китаю новими санкціями через політику Пекіна в Гонконгу.

Читайте: Китай шукає альтернативу поставкам сої з США 

Крім того, як передає агентство Reuters, 1 червня влада США має намір оприлюднити новий законопроект, який забороняє американцям інвестувати в іноземні оборонні компанії, пов’язані зі збройними силами Китаю. Також законодавці очікують від Міністерства фінансів звіт з переліком іноземних оборонних компаній, які мають «істотні контракти, зв’язок або підтримку» від китайських військових.

«З одного боку, Конгрес просить платників податків допомогти в розвитку наших збройних сил, щоб ми могли конкурувати з Китаєм. З іншого боку, великі інвестиційні фонди США скидають долари США на військово-промислову базу Китаю. Ми повинні покласти край нашому когнітивному дисонансу і припинити фінансування зростання нашого головного глобального супротивника », – пояснюють автори проекту.

У свою чергу, представник МЗС КНР Чжао Ліцзяні попередив США, що будь-які спроби завдати шкоди інтересам Китаю країна зустріне відповідними контрзаходами.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ЄС програє Росії глобальний експорт пшениці.

Читайте також