Новини / Трейдинг     01 червня 2020 17:40

Китай повністю зупинив імпорт сільгосппродукції з США

Китайська влада наказала держкомпаніям призупинити покупку сільськогосподарської продукції у Сполучених Штатах

Протистояння Китаю і США продовжує загострюватись: китайські держкомпанії зупинили закупівлю американського продовольства. В першу чергу, йдеться про рослинницьку продукцію. Також вже відомо, що китайські імпортери почали скасовувати замовлення на поставку американської свинини.

Це рішення, скоріш за все, є помстою Китаю за нові випади Дональда Трампа, що пролунали у кінці минулого тижня – в п’ятницю він погрожував Китаю новими санкціями через політику Пекіна в Гонконгу.

Читайте: Китай шукає альтернативу поставкам сої з США 

Крім того, як передає агентство Reuters, 1 червня влада США має намір оприлюднити новий законопроект, який забороняє американцям інвестувати в іноземні оборонні компанії, пов’язані зі збройними силами Китаю. Також законодавці очікують від Міністерства фінансів звіт з переліком іноземних оборонних компаній, які мають «істотні контракти, зв’язок або підтримку» від китайських військових.

«З одного боку, Конгрес просить платників податків допомогти в розвитку наших збройних сил, щоб ми могли конкурувати з Китаєм. З іншого боку, великі інвестиційні фонди США скидають долари США на військово-промислову базу Китаю. Ми повинні покласти край нашому когнітивному дисонансу і припинити фінансування зростання нашого головного глобального супротивника », – пояснюють автори проекту.

У свою чергу, представник МЗС КНР Чжао Ліцзяні попередив США, що будь-які спроби завдати шкоди інтересам Китаю країна зустріне відповідними контрзаходами.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ЄС програє Росії глобальний експорт пшениці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також