Новини / Трейдинг     29 травня 2020 14:45

Китай шукає альтернативу поставкам сої з США

Торгівельна війна двох провідних економік набирає обертів: КНР принципово відмовилась від закупівель сої зі Сполучених Штатів

Китай активно шукає альтернативу поставкам сої з США – на цьому тижні КНР купила в Бразилії більше 10 суднових партій соєвих бобів, незважаючи на порівняно високу ціну цих пропозицій. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на AgResource.

Ці угоди можна розцінювати як сигнал того, що Пекін готовий шукати альтернативних постачальників сої по мірі того, як початок нового етапу торгової війни між Піднебесною і США стає все більш вірогідним. Ще одну ознаку того, що Китай, схоже, дистанціюється від США, Bloomberg вбачає в тому, що навіть серед тих китайських покупців, які останніми днями проявляли інтерес до американської сої, представників держави було.

«Навіть незважаючи на те, що бразильські соєві боби восени пропонуються дорожче американських, Пекін схильний укласти угоду. В торгівлі соєю / зерном з США він зараз бачить політичні ризики», – кажуть чиказькі консультанти маркетингової компанії AgResource.

Читайте: Україна почала імпортувати сою 

Більшість угод по сої, які Китай уклав з Бразилією, доводилися на серпень і вересень, а деякі угоди тривали до жовтня. Це розчарування для американських фермерів, тому що, за словами експертів з AgResource, в США розраховували задовольняти попит Китаю на сою з кінця серпня 2020 р. і до початку 2021 р.

Адже в рамках першої фази «торгової угоди» Китай обіцяв купити в США сільськогосподарської продукції $ 36,5 млрд. Але через пандемію Covid19 ці обіцянки виконані не були. У свою чергу, рекордне падіння валюти Бразилії зробило її продукцію більш привабливою, ніж раніше.

При цьому, за даними Міністерства сільського господарства США (USDA) за підсумками 2019/2020 МР Китай є найбільшим імпортером сої в світі, забезпечуючи відвантаження в 92 млн т. з 152 млн т. сумарного глобального імпорту. Бразилія, в свою чергу – найбільший експортер соєвих бобів з обсягами зовнішньої торгівлі культурою в 84 млн т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про погіршення торгівельних відносин між Китайською Республікою і Австралією.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також