Новини / Рослинництво     01 червня 2020 14:55

Пшениця: Європа програє Росії глобальний експорт

У новому сільськогосподарському сезоні ЕС віддає пальму першості з обсягів глобального експорту пшениці Росії

Пшениця з ЄС більше не домінуватиме на глобальному ринку. Несприятливі погодні умови продовжують «пресувати» європейській аграрний сектор. Як повідомляє британська компанія Frontier Agriculture, важка спека і тривала суха погода викликають зростання цін на збіжжя.

Наприклад, на початку травня ф’ючерси на пшеницю Лондон 2020 подорожчали майже на 15 фунтів стерлінгів за тону. Це особливо вражаючі показники в порівнянні з французькими ф’ючерсами на пшеницю, які за той же період зросли трохи більше ніж на EUR3 за тону. Тривалі вологі умови протягом осінньо-зимового періоду не дозволили посадити рослини на великих територіях країни, що призведе до найменшого урожаю пшениці в Великобританії з 1970-х років. Експерти кажуть, що загальний обсяг виробництва може скласти тільки 10 млн тон в порівнянні з 16,2 млн тон врожаю 2019 р. Проте, перспективи виробництва й надалі погіршуються у зв’язку з повідомленнями про невдалу сівбу ярих культур.

Треба зазначити, що на минулому тижні ЄС різко скоротив свої оцінки виробництва пшениці у 2020/2021 МР – на 4,3 млн тон у порівнянні з попереднім звітом. Зараз загальний врожай культури в країнах Євросоюзу очікується на рівні 121,5 млн тон (у 2019/2020 МР виробництво пшениці в ЄС склало 130,8 млн тон). Основним винуватцем є Франція. Там, за прогнозами, виробництво скоротиться з 39,6 млн тонн до 32,3 млн тонн.

Читайте: Олена Нероба: Ціни на пшеницю зростають, на відміну від кукурудзи 

Як і в Великобританії, фермери північного заходу Франції пережили дуже важку зиму, а тепер страждають від спеки і посухи. Все це вказує на те, що експорт пшениці буде скорочуватись. В 2019/2020 МР Євросоюз визнано найбільшим у світі експортером пшениці. За оцінками ЄС, його поставки за підсумками року складуть 32,5 млн. тон. Однак в цьому сезоні оцінку ЄС було значно знижено до 26,5 млн. тон.

В свою чергу, врожай пшениці знизили і Росія, і Україна. Дощ у південній частині Росії і на півдні України, які були найбільш посушливими районами регіону, підтримав світові ринки на колишньому рівні. Тим не менш, деякі передбачають, що тривала сухість останніх тижнів викликала незворотну шкоду. Російський інститут вивчення сільськогосподарського ринку продовжує скорочувати прогнози виробництва, довівши поточні оцінки врожаю російської пшениці до 75,6 млн. тон. Тим не менше, за оцінками Міністерства сільського хазяйства США (USDA), у поточному сезоні Росія відвантажить на глобальний ринок 35 млн тон пшениці, та стане найбільшим експортером цієї культури у світі.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як підвищити прибутковість кукурудзи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також