Новини    18 вересня 2023 09:29

Київ можуть перетворити на найбільший енергонезалежний хаб у Європі

З початком війни розробка рішень для більш гнучкого функціонування енергосистем та посилення фізичного захисту енергетичної інфраструктури стали актуальними як ніколи

Відбудова Києва повинна враховувати еволюцію енергетичної системи Представники World Economic Forum, “Київ Цифровий” та Deloitte провели установчу зустріч, ключовою темою якої було створення у Києві найбільшого енергонезалежного хабу в Центральній та Східній Європі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Розумна енергетика та розумні мережі стануть одним з основних застосувань системи, над якою працюють ці фахівці, передає Вечірній Київ.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв наголосив, що ключовими складовими розвитку Києва були і є енергетична сталість та ефективність.

В минулі кілька років у Києві виконали тисячі енергоефективних проєктів у будівлях — житлових будинках, дитячих садках, лікарнях, що дозволили знизити енергоспоживання в них. Із початком війни розробка рішень для більш гнучкого функціонування енергосистем та посилення фізичного захисту енергетичної інфраструктури стали актуальними як ніколи, — сказав він.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

Зустріч була присвячена тому, як підвищити енергетичну сталість міста завдяки стратегічного впровадження цифрового двійника міста. Фахівці компанії та представники з державного та приватного секторів обговорили та надали ключові рекомендації щодо того, як:

  • перетворити Київ на місто з нульовим рівнем енергоспоживання;
  • підтримувати сталу та стабільну критично важливу інфраструктуру.

Під час повномасштабного вторгнення було пошкоджено критично важливу енергетичну інфраструктуру для постачання, виробництва та передачі електроенергії. Тому зусилля з післявоєнної відбудови Києва повинні враховувати еволюцію енергетичної системи та сценарії реагування як на зовнішні загрози, так і на сталі енергетичні рішення для міста, — сказав радник мера Києва Олег Половинко.

Зазначається, що Київ планують перетворити на найбільший вуглецево-нейтральний хаб у Центральній та Східній Європі, завдяки найкращим цифровим можливостям на основі:

  • відкритих даних;
  • штучного інтелекту для створення цифрового двійника, який зможе надавати важливу внутрішню інформацію та найкращу підтримку енергетичним рішенням.

Нагадаємо, за минулі 10 років внесок біоенергетики в енергетичний баланс України збільшився в 3 рази: з 1,4 млн т н.е. у 2010 році до 4,2 млн т н.е. у 2020 році.

У 2020 році в біоенергетичні проєкти в Україні інвестували близько €2 млрд. Про це повідомляє пресслужба Біоенергетичної асоціації України.

Державний банк Укргазбанк за декілька днів організував та випустив документарний акредитив на закупку обладнання біогазового заводу від світового виробника  з Данії. Завод буде виготовлений протягом року та встановлений у місті Ладижин, що у Вінницькій області, на птахофабриці.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...