Відбудова Києва повинна враховувати еволюцію енергетичної системи Представники World Economic Forum, “Київ Цифровий” та Deloitte провели установчу зустріч, ключовою темою якої було створення у Києві найбільшого енергонезалежного хабу в Центральній та Східній Європі.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Розумна енергетика та розумні мережі стануть одним з основних застосувань системи, над якою працюють ці фахівці, передає Вечірній Київ.
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв наголосив, що ключовими складовими розвитку Києва були і є енергетична сталість та ефективність.
В минулі кілька років у Києві виконали тисячі енергоефективних проєктів у будівлях — житлових будинках, дитячих садках, лікарнях, що дозволили знизити енергоспоживання в них. Із початком війни розробка рішень для більш гнучкого функціонування енергосистем та посилення фізичного захисту енергетичної інфраструктури стали актуальними як ніколи, — сказав він.
Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу
Зустріч була присвячена тому, як підвищити енергетичну сталість міста завдяки стратегічного впровадження цифрового двійника міста. Фахівці компанії та представники з державного та приватного секторів обговорили та надали ключові рекомендації щодо того, як:
- перетворити Київ на місто з нульовим рівнем енергоспоживання;
- підтримувати сталу та стабільну критично важливу інфраструктуру.
Під час повномасштабного вторгнення було пошкоджено критично важливу енергетичну інфраструктуру для постачання, виробництва та передачі електроенергії. Тому зусилля з післявоєнної відбудови Києва повинні враховувати еволюцію енергетичної системи та сценарії реагування як на зовнішні загрози, так і на сталі енергетичні рішення для міста, — сказав радник мера Києва Олег Половинко.
Зазначається, що Київ планують перетворити на найбільший вуглецево-нейтральний хаб у Центральній та Східній Європі, завдяки найкращим цифровим можливостям на основі:
- відкритих даних;
- штучного інтелекту для створення цифрового двійника, який зможе надавати важливу внутрішню інформацію та найкращу підтримку енергетичним рішенням.
Нагадаємо, за минулі 10 років внесок біоенергетики в енергетичний баланс України збільшився в 3 рази: з 1,4 млн т н.е. у 2010 році до 4,2 млн т н.е. у 2020 році.
У 2020 році в біоенергетичні проєкти в Україні інвестували близько €2 млрд. Про це повідомляє пресслужба Біоенергетичної асоціації України.
Державний банк Укргазбанк за декілька днів організував та випустив документарний акредитив на закупку обладнання біогазового заводу від світового виробника з Данії. Завод буде виготовлений протягом року та встановлений у місті Ладижин, що у Вінницькій області, на птахофабриці.
МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!