Новини / Техніка     13 листопада 2018 17:31

KUHN на ринку України: рекордні продажі та новітні технології

Генеральний директор «KUHN Україна» Асад Лапш розповів виданню «LANDLORD», який попит на якісну сільгосптехніку склався серед вітчизняних аграріїв та наскільки є затребуваними інноваційні рішення.

Група компаній «KUHN» з обігом близько $1 млрд не потребує особливого представлення — техніка з її логотипом працює на всіх континентах. KUHN була заснована в 1828 році, наразі до складу компанії входять чотири заводи у Франції, США, Бразилії та Нідерландах. На них виготовляються машини для обробки ґрунту і сівби, заготівлі та пакування сіна, приготування і роздачі кормів, внесення засобів захисту рослин, мінеральних та органічних добрив, подрібнення рослинних залишків тощо.

«2017-й став для нас рекордним»

Зокрема, Асад Лапш відзначив, що найбільший пік продажів техніки «KUHN» за останні чотири роки припав на 2017 рік. Нинішній маркетинговий рік він оцінює, як звичайний рік:

«Так, продажі цього року були менші, ніж минулого. Але 2017-й і для нас, і для інших постачальників техніки став роком аномально високого попиту, продажі могли бути навіть більшими — попит по окремих категоріях випереджав можливості дилерів.

Минулого року ми мали класичну картину ринку з великим відкладеним попитом, який нарешті був реалізований у придбання техніки. Адже нестабільна ситуація у країні у 2014–2015 роках стримувала бажання аграріїв оновлювати парк,  і 2017-й став для нас рекордним.

Тому я і не схильний давати негативну оцінку поточному року, коли попит сільськогосподарських підприємств знизився на 30% у порівнянні з 2017-м. Але, знову підкреслю, що наші продажі–2018 — це рівень звичайного року, якщо, звісно, не враховувати вкрай невдалі 2014-й та 2015-й».

«Фермерське господарство у 400–500 га цілком здатне придбати коштовний агрегат»

Щодо безпосередньо господарств, які здатні придбати якісну та дорогу техніку, то Асад Лаш запевняє, що такими в Україні є не тільки крупні ферми, із земельним банком від 1000–1500 га. Послугами техніки «KUHN» дедалі більше користуються й середній бізнес із земельним банком в 400-500 га.

«Зараз ситуація змінилася. Досвід минулого та поточного років чітко показує: цієї межі вже не існує, ми її не помічаємо.

Фермерське господарство у 400–500 га цілком здатне придбати коштовний агрегат. Більш того, такі господарства цілеспрямовано шукають на ринку найкращі за якістю зразки техніки, й високі ціни їх не відлякують. За багато років роботи вони вже накопичили достатньо досвіду для усвідомлення того, що техніка від провідних виробників підвищує їх конкурентоспроможність, зменшує затрати. Тому зараз я кажу так: нашим клієнтом є весь сільськогосподарський ринок країни».

Також пан Лапш розповів про цікаві новинки, які «KUHN» вже просуває на вітчизняний ринок. Так, технології електронного дозування EMC та системи розподілу CDA немає аналогів і є унікальними.

Принцип роботи системи EMC полягає в тому, що система контролює дозування на правому і лівому дисках кожної секунди. Наприклад, один диск може розкидати добрива у правий бік 80 кг, а в лівий бік — 100–120 кг. Окрім цього, EMC контролює дозування на кожному вихідному отворі. На звичайних розкидачах, якщо отвір забивається, механізатор може і не помітити проблеми та продовжувати рух. Із технологією від KUHN така проблема анулюється, адже комп’ютер зчитує, що на диск не потрапляє необхідна кількість добрив, і починає сигналізувати про це механізатору. Також система буде інформувати про порожній бункер. Якщо ж розкидач заїжджає на місцевість, де добрива вже були внесені, заслінки перекриваються.

Крім того, доволі ефективною є система коаксіального регулювання розподілу CDA, яка полягає у зміні робочої ширини та точки падіння на сам диск. Система CDA має спеціальну конструкцію дозуючих заслінок, що розташовані близько до центру диска, та дозволяє регулювати подачу добрив на лопатки, тим самим забезпечуючи постійний потік та рівномірне розкидання. Окрім цього, у CDA втілене унікальне рішення: точка скидання добрив змінюється за рахунок поворотної системи бункера, що забезпечує швидку адаптацію до різних типів добрив.

Розподіл добрив за допомогою системи CDA виходить рівномірним, точним та з низьким коефіцієнтом варіації.

Докладніше читайте в наступному номері Landlord.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також