Новини / Рослинництво     20 вересня 2019 09:23

30 афганських фермерів загинули внаслідок удару безпілотника США

Помилка американського безпілотника коштувала життя 30 працівникам ферми в Афганістані, які відпочивали на полі після закінчення робочого дня. Ще 40 осіб отримали поранення.

Про це повідомляє НВ.

Трагедія сталася у афганському гірському районі Вазір Тангі у східній провінції Нангархар. Дрон США помилково атакував фермерів і заробітчан, які щойно завершили збирання врожаю кедрових горіхів та запалили багаття біля своїх наметів.

Читайте: Запуск ринку землі в Україні: дорожня карта

Як відзначає Reuters, дії американського безпілотника мали бути спрямовані на завдання удару по терористах Ісламської держави.

«Ми збилися між маленькими багаттями і обговорювали ситуацію з безпекою в наших селах, але раптом все змінилося. Скрізь було руйнування», – розповів Акрам Султан, один із тих, хто вижив у цій ситуації.

Акрам Султан був серед 200 працівників афганських ферм, найнятих для збирання та обрізання кедрових горіхів на землях, що належать кільком старостам села в районі Вазір Тангі. (За даними Reuters, Афганістан щороку виробляє близько 23 тис. тонн кедрових горіхів, і країна розпочала експортувати через повітряний коридор до Китаю урожай на суму до $800 млн щорічно.)

Перед тим, як набирати людей для збирання врожаю, старости села взяли дозвіл на проведення робіт у губернатора провінції та місцевих лідерів бойовиків Ісламської держави для гарантування безпеки працівників. Поте це не допомогло запобігти трагедії.

Landlord раніше повідомляв про те, що внаслідок вибуху на агрохімічному заводі в Цзянсу (Китай) загинуло 44 людини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також