Новини / Клімат     06 травня 2019 08:32

У Північній Кореї 10 млн людей охопила криза продовольства – наслідки найгіршого за 10 років урожаю

У Північній Кореї в результаті найгіршого за 10 років урожаю, причиною якого стали посухи, аномальна спека і повені, близько 10,1 млн людей страждають від гострої нестачі продовольства. Сім'ї змушені скорочувати кількість прийомів їжі або менше їсти.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Згідно з оцінкою стану справ у сфері продовольчої безпеки, проведеною у КНДР Організацією Об’єднаних Націй, у країні зафіксовано тривожно низьке споживання їжі, обмежена різноманітність раціону харчування, у людей недостатньо продуктів, щоб протриматися до наступного врожаю.

Наслідки кліматичних змін

Обсяг сукупного виробництва продовольчих культур у 2018–2019 році оцінюється в 4,9 млн т і є найнижчим з 2008–2009 року. Дефіцит продовольства країні – 1,36 млн т, з урахуванням імпортних можливостей країни.

Читайте: Антибіотики в сільському господарстві можуть призвести до 10 млн смертей щороку уже у 2050-му – ФАО

Велика частина населення покладається на урядову систему державного розподілу, але та змушена скоротити раціони харчування до найнижчого, які з коли-небудь існували. У разі відсутності зовнішньої допомоги ці раціони ще більше скоротяться у червні–жовтні – періоді, що є піком голодного сезону.

Багато сімей виживають на одноманітній дієті з рису і кімчі, споживаючи дуже мало білка.

Село в КНДР

Нові несприятливі прогнози

У країні стурбовані урожаєм пшениці, ячменю і картоплі цього року. Хоча на вказані культури припадає лише близько 10% від загального виробництва, вони відіграють важливу роль у задоволенні потреб домогосподарств у продовольстві під час майбутнього голодного сезону.

За оцінками ФАО, скорочення кількості дощів і відсутність сніжного покриву взимку призвели до скорочення врожаю приблизно на 20%.

Посуха в окрузі Унпа, КНДР. Фото: ФАО

Допомога ФАО

Щоб допомогти населенню Північної Кореї пережити складні часи, ФАО реалізує такі заходи:

  • Розширення масштабів продовольчої допомоги населенню.
  • Заходи зі зміцнення сільськогосподарського виробництва (імпорт добрив, водних насосів, теплиць і насіння овочів, модернізація обладнання).
  • Надання продовольчої допомоги приблизно 770,5 тис. жінкам і дітям у 9 провінціях (через дитячі садки, лікарні та дитячі установи їм роздають поживні крупи та печиво, збагачене мікроелементами, жирами і білками).
  • Підтримка більш ніж 500 тис. фермерських кооперативів, яким надаються життєво важливі виробничі ресурси для ведення сільгоспвиробництва.
  • Впровадження методів і технологій, які розширюють джерела засобів існування фермерів і підвищують їх стійкість до змін клімату:

– природоохоронного сільського господарства,

– стійкої інтенсифікації виробництва рису і стійких до впливу клімату методів ведення сільського господарства (агролісництво, агроекологія та інтеграція сільгоспкультур і тваринництва, для розширення джерел засобів існування фермерів та підвищення їх стійкості до зміни клімату).

Landlord раніше повідомляв про те, що в Південному Судані через посуху, військові конфлікти та неврожай у продовольчій небезпеці влітку 2019-го можуть опинитися 7 млн населення. Країні не вистачає зернових та першочергових продуктів харчування.

Читайте також