Новини    07 березня 2023 17:33

Країни-члени ООН узгодили історичне рішення для захисту Світового океану

Переговори відносно угоди тривали близько 20 років

Країни-члени ООН підписали історичний Договір відносно захисту Світового океану. Згідно з новою угодою, до 2030 року природоохоронною зоною має бути оголошено щонайменше 30% океанських вод. Для збереження біологічної різноманітності у відкритому морі — тобто в районах, що знаходяться за межами територіальних вод держав, – планується на міжнародному рівні запровадити приписи, обов’язкові до виконання, повідомляє пресслужба Greenpeace.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Переговори відносно угоди тривали близько 20 років.

Тепер текст пройде технічне редагування та переклад перед офіційним ухваленням на іншій сесії. Цей Договір є монументальною перемогою для захисту океану та важливою ознакою того, що багатосторонність все ще працює у світі, що стає все більш розділеним.

Угода має створити необхідну юридичну базу для створення морських заповідників у нейтральних океанічних водах. Наразі, за даними ООН, під захистом знаходиться 10% Світового океану. Більшу його частину займають нейтральні води, які не належать жодній державі.

У Greenpeace мають сподівання, що країни світу ратифікують цей договір та перейдуть до безпосереднього створення океанічних заповідників.

Нагадаємо, вийшов “римейк” відео NASA “Якою буде Земля, якщо висохнуть всі океани”. Вчений-планетолог Джеймс О’Донохью доповнив анімацію фізика Хораса Мітчелла своїми уточненнями. Науковець скоригував час та додав трекер, що показує скільки води зникає.

Дев’ять із десяти великих портів у всьому світі зазнають шкідливих кліматичних небезпек.

Згідно з дослідженням Університету штату Мічиган, кількість токсинів, які виробляє грибок у кукурудзі, зросте протягом наступних кількох років через глобальне потепління.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату, повідомили американські джерела та офіційні особи.

Зміна клімату, шкідники та хвороби створюють тиск на врожай. Старі сорти пшениці зберігаються в архівах Музею природної історії, в сотнях старих картонних папок, акуратно вишикуваних, ряд за рядом, у музейних сховищах. Кожна з них містить висушене листя, стебла, колоски багатовікової давнини. Там налічується 12 тис. зразків.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...