Новини / Клімат     02 березня 2020 17:11

Як виглядатиме земля без океанів

Вчений Джеймс О'Донохью вніс зміни у відео NASA "Якою буде Земля, якщо висохнуть всі океани".  З прогнозів - на Землі з'явиться гірський хребет завдовжки у 60 000 кілометрів та сухопутні мости, якими колись ходили наші пращури.

Вийшов “римейк” відео NASA “Якою буде Земля, якщо висохнуть всі океани”. Вчений-планетолог Джеймс О’Донохью доповнив анімацію фізика Хораса Мітчелла своїми уточненнями. Науковець скоригував час та додав трекер, що показує скільки води зникає.

«Я уповільнив початок відео, тому що в самому початку обміління оголюється безліч підводних ландшафтів», – зазначив О’Донохью.

Читайте: Як агросектору вижити в умовах зміни клімату – поради експертів

В результаті обміління океанів з’являються континентальні шельфи (перші ділянки прихованої раніше землі). Вони утворюють сухопутні мости, якими багато тисяч років тому люди могли переміщатися з континентальної Європи у Великобританію, з Сибіру на Аляску, а з Австралії – на острови.

Саме завдяки цим мостам у часи льодяникового періоду люди могли мігрувати. У ймовірному світі, де в океанах рівень води впав до з 2000 до 3000 метрів, з’являється найдовший на Землі ряд гір: серединно-океанічний хребет. Він проходить через всю Землю та досягає 60 000 кілометрів. 90% цього довжелезного хребта нині знаходиться під водою. Більшість води зникне на Землі, якщо океани обміліють на 6000 метрів. Щоб осушити дно до кінця необхідно ще майже 5000 метрів.

«Мені подобається, як ця анімація показує, що дно океану настільки ж мінливе і цікаве за своєю геології, як і континенти», — розповідає О’Донохью.

Він наголошує, що з осушенням океанів відкривається і стародавня історія людства.

Раніше LANDLORD писав, що уряд Шотландії виділить фермерам 40 млн фунтів на порятунок клімату.

За матеріалами Ukr.media

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також