Новини    18 січня 2018 08:29

Косить АЧС: За рік кількість свиней в Україні скоротилась на півмільйона


На початок 2018 року кількість свиней в Україні склала 6,1 млн голів, що на 8,2% чи на 0,55 голів менше ніж в січні 2017 року. Про це йдеться у заяві асоціації «Свинарі України» з посиланням на Державну службу статистики.

Згідно повідомленню, найбільше скоротилось поголів’я свиней у господарствах населення. Тут зафіксовано рекордний мінімум – 2,82 млн голів.

Найбільші втрати зафіксували у присадибному секторі Вінницької, Закарпатської, Одеської та Тернопільської областей — сукупно мінус 135 тис. свиней, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.  Як стверджують аналітики асоціації, все через спалахи Африканської чуми свиней в цих областях.

«У цих областях упродовж 2017-го зафіксували 37 випадків АЧС. При цьому, в областях-рекордсменах по кількості спалахів минулого року — Одеській та Харківській —21 та 17 випадків відповідно — «згортання» присадибного свинарства не було надто масштабним. Зокрема, на Одещині чисельність свиней у господарствах населення відстає від минулорічної на 6,5 тис. голів, а на Харківщині — на 5,6 тис. голів», – кажуть в асоціації.

У промисловій галузі свинарства, скорочення не було рекордним, проте, поголів’я скоротилось до 3,3 млн, що на 7,5% менше ніж на початку 2017 року та трохи більше 2007 року. Так, меншу кількість свиней ніж роком раніше «нарахували» у сільськогосподарських підприємствах двох третин областей. Зокрема, за рік третину індустріального поголів’я свиней втратили Житомирщина та Луганщина, Закарпатська область — майже 40%, на Харківщині — понад 50%.

Разом з цим, виробники свинини західних областей: Волинська, Львівська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька  наростили поголів’я на 22 тис. голів сукупно. Також на Донеччині зафіксовано збільшення поголів’я на 9 тис. Більш всього збільшилось свиней в Київській області. Тут станом на початок року налічується понад 400 тис. голів чи на 60 тис. свиней більше ніж в січні минулого року.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...