Новини / Овочівництво     31 серпня 2023 10:10

“Контінентал Фармерз Груп” розпочала збирання картоплі


“Контінентал Фармерз Груп” розпочала копати картоплю, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині, першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Зазначається, що попередні прогнози врожайності позитивні: за результатами відбору проб, обсяг урожаю чипсової та насіннєвої картоплі вже досягнув планових показників. Серед продовольчої картоплі основним є пізній сорт “Мелоді”, що тепер активно нарощує врожай, — тут очікування стосовно виконання плану також оптимістичні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Попри те, що затяжна холодна весна призвела до трохи пізнішої посадки, достатня кількість опадів у червні — липні сприяла швидкому росту та розвитку рослин, закладці необхідної кількості бульб і їх наростанню. Тому вважаємо цей сезон достатньо продуктивним для картоплі. Нині роботи проводимо в ранкові й вечірні періоди, щоб нівелювати вплив спекотної погоди. Прогнозовані терміни збору — до третьої декади жовтня”, — зазначає операційний директор “Контінентал” Костянтин Шитюк.

Паралельно зі збором триває підготовка потужностей для зберігання культури.  Місткість картоплесховищ сягає 106,2 тис. тонн. У Компанії зазначають, що складів удосталь, аби закласти очікуваний врожай. Частина з них уже готова до прийому перших партій, у решті — роботи з підготовки на завершальному етапі.

Довідка. “Контінентал Фармерз Груп” — об’єднана компанія, яка сформована на основі активів “Мрія Агрохолдинг” та Continental Farmers Group. Земельний банк “Контінентал Фармерз Груп” — 195 тис. га в Західній Україні.

Нагадаємо, освітній проєкт для молоді “Розумний город”, започаткований компанією “Контінентал”, стартував учетверте. У межах ініціативи діти вивчають основи агрономії, технології землеробства та вже другий рік поспіль здобувають досвід у волонтерстві. Адже з вирощених учасниками проєкту овочів готують сухі борщі, а з лікарських трав формують чай для українських захисників.

Контінентал Фармерз Груп” торік у червні підготував потужності для зберігання та перероблення нового врожаю, зокрема й елеваторний комплекс на 87 тис. т, придбаний минулого року в Івано-Франківській області. У листопаді 2022 стало відомо, що у Контінентал врожай гречки та картоплі перевищив заплановані об’єми.

Цьогоріч у “Контінентал Фармерз Груп” під озимі планують відвести 97,8 тис. га. Традиційно першим компанія сіє озимий ріпак, який займатиме 34,8 тис. га. Погодні умови сприяють посівним роботам: завдяки опадам у ґрунті є достатня кількість вологи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також