Новини / Трейдинг     07 лютого 2023 11:17

У Вінниці хочуть побудувати гуртовий ринок сільгосппродукції


У Вінниці стартувала підготовча робота зі створення гуртового сільськогосподарського ринку, який з часом може набути статусу регіонального.

Про це повідомляє SEEDS.

Відзначається, що появі ринку слід завдячувати Програмі розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки, яка діятиме на території Вінницької міської територіальної громади протягом 2023-2025 років.

Орієнтовна площа ринку на початковому етапі — близько 2-3 га. Передбачається, що тут будуть овочеві та м’ясні відділи, а також можливість як гуртової, так і роздрібної реалізації продукції.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Реалізація цього проєкту запланована спільно з нашим партнером — агрокластером “Агровін”. Це громадська організація, до якої входить більше 50 сільськогосподарських виробників. Ми прагнемо, аби цей ринок у перспективі мав не лише значення місцевого, а й був чимось більшим. Щоб Вінницький регіон був тим місцем, куди можна приїхати з різних частин країни та гуртом закупити ту чи іншу продукцію. Думаю, наші фермери швидко пристосуються до потреб споживачів та перейдуть на ту продукцію, яка буде затребуваною. Вони вже потрохи пристосовуються до нових умов, закладаючи більші площі під вирощування овочевої групи, дефіцит якої відчувався торік через ситуацію в країні”, — зазначає радник вінницького міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний.

За його словами, на Вінниччині є близько 9,5 тисяч особистих селянських господарств, а це 90% працездатного самозайнятого населення. Місцева влада хоче організувати їхню самозайнятість у такий спосіб, щоб вони підвищили прибутковість, мали ринки збуту та перспективи розвитку.

Загалом на території Вінницької міської територіальної громади працюють 16 фермерських господарств та 13 сільськогосподарських товариств.

Нагадаємо, на Миколаївщині для забезпечення людей робочими місцями планують втілити у життя великий проєкт — будівництво оптового овочевого ринку. Він стане альтернативою ринку у Великих Копанях, що на Херсонщині.

Вінницьке підприємство – учасник агрокластера “АгроВін” розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях. Шукатимуть їх за допомогою сільськогосподарської техніки.

У Вінниці  продовжують розвивати кондитерську майстерність та розширювати асортимент виробники морозива. Підприємство, яке випускає кондитерську продукцію під ТМ “Солодка мрія”, віднедавна почало виготовляти 4 різновиди морозива на паличці — “Ескімо”, “Брауні”, шоколадне та лимонне.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також