Новини    30 жовтня 2022 17:57

Інвестори мають намір побудувати 300 МВт зелених потужностей в Україні

Є інвестори, які готові під час війни генерувати 300 МВт електричної енергії, встановити вже прямо зараз таку солідну потужність вітрових електростанцій і сонячних електростанцій

Інвестори хочуть добудувати 300 МВт потужностей зеленої генерації в Україні на фоні критичних проблем в енергосистемі та відключень електроенергії, які відбуваються через російські обстріли. Про це під час дискусії заявив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський, додаючи, що інвестори чекають на підтримку їхньої пропозиції з боку держави, інформує Цензор.НЕТ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Є інвестори, які готові під час війни генерувати 300 МВт електричної енергії, встановити вже прямо зараз таку солідну потужність вітрових електростанцій і сонячних електростанцій”, – зазначив Білявський.

Проте, експерт пояснює, що потрібен зворотній зв’язок від влади на цю ініціативу інвесторів, тому що для добудови цих проєктів потрібно, щоб влада продовжила мінімум на рік дію договорів pre-PPA.

За його словами, в напрямку відновлення та розбудови енергетики не потрібно чекати закінчення війни, бо такі проєкти потрібно реалізовувати вже зараз. Окрім того, Білявський презентував результати дослідження щодо стратегічних орієнтирів післявоєнного відновлення України.

Ним, зокрема, пропонується державі забезпечити умови для збільшення частки використання відновлюваних джерел енергії з 9% до 30% у 2030 році та водночас зменшити частку використання вугільної генерації з існуючих 30% до 10% у 2030 році.

Нагадаємо, через знеструмлення виробників та переробників молочних продуктів внаслідок обстрілів та планові відключення задля економії електроенергії, порушено основні виробничі процеси молокопереробних підприємств. Це може призвести до скорочення виробничих потужностей та дефіциту товарів.

Колишній глава СБУ Баканов заявив, що “неконтрольоване зростання поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) загрожує енергетичній безпеці країни”.

Експрем’єр-міністр України Олексій Гончарук назвав 4 найперспективніші галузі для інвестицій, серед яких, зокрема, було сільське господарство та енергетика.

Раніше Landlord повідомляв, що створено унікальні панелі, що дають воду з пари.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...