Новини    04 травня 2023 20:54

Кліматичні переваги чотириденного робочого тижня – дослідження

За словами генерального директора 4 Day Week Global Джо О’ Коннора, у міру того, як світ виходить з пандемії, все більше компаній усвідомлюють, що новим кордоном для конкуренції є якість життя і що скорочена година роботи, орієнтована на результат, є засобом, щоб дати їм конкурентну перевагу

У 2011 році Саймон Урселл і троє інших співзасновників новонародженої екологічної консалтингової компанії Tyler Grange, що базується в графстві Глостершир, Велика Британія, вирішили надати всім своїм працівникам один додатковий вихідний на місяць для волонтерства, передає BBC. Вони виявили, що багато їхніх нових співробітників уже проводили свій вільний час, працюючи волонтерами у трестах дикої природи.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Але минулого року компанія вирішилася на те, що дехто вважав би набагато радикальнішим кроком на шляху до добробуту працівників, спробувавши дати всім працівникам п’яту частину робочого тижня.

Компанія приєдналася до найбільшого в світі випробування чотириденного робочого тижня, яке проходило у Великій Британії з червня по грудень 2022 року. Пілот мав на меті оцінити, чи можуть компанії підтримувати продуктивність за скороченого робочого часу – і, що важливо, без втрати оплати праці для співробітників.

Менеджери та працівники Tyler Grange з ентузіазмом відсвяткували прорив, їхні результати показали, що щоденна продуктивність зросла на 22%. Але Урселл також хотів виміряти інший результат: вплив скорочення робочого тижня на вуглецевий слід компанії. І чотириденний робочий тиждень також виявився напрочуд хорошим для цього.

У середньому ми спостерігали зменшення кількості миль, пройдених автомобілем, на 21%, — зазначає він із веселою посмішкою. Компанія відмовилася від непотрібних зустрічей і поїздок. Багато співробітників використали додаткові вихідні, щоб ще більше залучитися до кліматичного волонтерства.

Розмова навколо чотириденного робочого тижня набирає обертів у всьому світі. Некомерційна організація 4 Day Week Global, яка координувала випробування у Великій Британії, вже провела пілотні проєкти в США та Ірландії, тоді як державний сектор в Ісландії та компанії в Іспанії, Швеції, Бельгії, Японії та Новій Зеландії перевірили вплив скороченого робочого тижня.

Джульєт Шор, економістка і соціологиня з Бостонського коледжу та провідний дослідник 4 Day Week Global, яка працювала над пілотними проєктами як у Великій Британії, так і в США, стверджує, що скорочення робочого тижня є головним для досягнення необхідного світові скорочення викидів вуглецю.

Хоча кліматичні переваги є найскладнішою річчю для вимірювання, у нас є багато досліджень, які показують, що з часом, коли країни скорочують робочі години, їхні викиди вуглецю падають, — пояснює вона. Відповідно до дослідження, співавтором якого була Шор у 2012 році, зменшення кількості годин на 10% пов’язане зі зменшенням викидів вуглецю на 8,6%.

Дослідження як у Великій Британії, так і в США також виявили, що багато осіб витрачали час, заощаджений від того, що вони не їздили на роботу або не працювали, займаючись низьковуглецевими видами діяльності, такими як піші прогулянки або домашні хобі. Дані Великої Британії також показали, що перехід до скорочення робочого тижня призвів до зростання проекологічної поведінки: учасники випробування витрачали більше часу на волонтерство для захисту довкілля та були більш обережними з переробкою та купівлею екологічно чистих продуктів.

Підвищення працездатності шляхом уникнення перевтоми — це суть чотириденного робочого тижня. Ефективність також стосується енергії. Більше вихідних може призвести до більшої енергоефективності працівників, зазначає Лаура Уайт, менеджерка проєктів і досліджень Waterwise.

Люди уважні, коли вони вдома, тому що зрештою вони оплачують рахунки.

Серед майже всіх компаній, які брали участь в експерименті у Великій Британії, вердикт був позитивним: скорочення робочого тижня є благом для бізнесу, і те ж саме стосується довкілля.

Проте деякі експерти відзначили, що скорочення робочого часу може створити інші ризики для довкілля. Передбачити, як усі люди використають цей додатковий день, складно. Зокрема вони могли б сісти на дуже забруднюючий міжнародний рейс, щоб відсвяткувати свою повністю оплачену вихідну в п’ятницю.

Ані дослідження у Великій Британії, ані США не виміряли повного впливу вуглекислого газу будь-якої додаткової діяльності, якою люди могли займатися через додатковий вихідний. Хоча Філіп Фрей, науковий співробітник Інституту оцінки технологій і системного аналізу в Карлсруе, Німеччина, і автор книги “Екологічні межі роботи”, каже, що розуміє занепокоєння потенційними додатковими викидами під час дозвілля, він зазначає, що це, схоже, не можна буде перевірити зараз.

Він зазначає, що одне дослідження показало, що люди в Північній Америці та Європі мають нижчий вуглецевий слід у вихідні (викиди у вихідні не зменшилися у Східній Азії). Загалом викиди в неділю в Північній Америці та Європі виявилися на 40% нижчими за середні, тоді як викиди в будні були майже на 20% вищими за середні.

Дані Управління енергетичної інформації США також показують, що жителі США спалюють майже на 10% менше викопного палива у вихідні, ніж у будні. Тож він вважає, що перенесення п’ятниці з буднього дня на вихідний може призвести до значного покращення ситуації з викидами від викопного палива.

Деякі дані випробувань також видаються відносно обнадійливими. Кількість внутрішніх поїздок на відпочинок, здійснених працівниками, залученими до пілотного проєкту Великої Британії, зменшилася на 5,5% за чотири тижні, тоді як кількість міжнародних рейсів, здійснених для відпочинку, майже не змінилася.

Переваги для довкілля були спочатку причиною, чому я звернувся до кампанії 4 Day Week, — зазначив Джон Ліланд, віце-президент і керівник відділу сталого розвитку Kickstarter. Працівники інших компаній можуть виявитися менш екологічно орієнтованими, коли справа доходить до того, як проводити вихідні.

У будь-якому випадку екологічні проблеми не є головною рушійною силою багатьох фірм, які беруть участь у випробуваннях. Ось чому вплив клімату не займав помітного місця в експерименті, порівняно з соціальними та економічними наслідками, такими як баланс між роботою та особистим життям і продуктивність.

Іноді компанії просто не знають, що клімат може мати будь-які переваги. Так, зокрема Уряд Іспанії нещодавно підтвердив, що виплачуватиме до 150 000 євро (159 000 доларів США/133 000 фунтів стерлінгів) малим і середнім підприємствам, які тестують чотириденний тиждень.

Окрім цього, урядова підтримка може матеріалізуватися й іншими способами, наприклад, законодавчо зменшити максимальну тривалість робочого часу.

Чотириденний тиждень також має перевагу перед багатьма іншими кліматичними рішеннями: він не сприймається як жертва.

Коротший робочий тиждень без втрати зарплати — це радість, — каже Ліланд. Це те, чого ми всі хочемо.

Нагадаємо, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі психолог Уортонської школи бізнесу при Пенсільванському університеті Адам Грант закликав компанії у всьому світі перейти на 4-денний графік роботи, мотивуючи тим, що це сприятиме збільшенню креативних рішень, зростанню продуктивності та якості роботи.

Пестициди широко використовуються в усьому світі для прискорення росту рослин. Попри ефективність, вони містять токсичні хімічні речовини, які можуть серйозно погіршити наші відчуття та нервову систему – дослідження.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...