Новини / Аналітика / Трейдинг     05 травня 2023 12:18

Кількість завантажених кораблів у зерновому коридорі впала до мінімуму від початку року


За тиждень з 24 по 30 квітня через морські порти Великої Одеси було експортовано 450,3 тис. т продовольства, а кількість завантажених кораблів впала до мінімуму за цей рік.

Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.

Минулого тижня Україна проекспортувала морем 450,3 тис. т агропродукції – це на 31% менше, ніж тижнем раніше.

При цьому кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила лише 11 одиниць, що на 4 судна менше показника попереднього тижня. Це найнижчий показник тижневих відвантажень за цей рік, зазначають в УКАБ.

Понад половину (52%) експорту за тиждень становила пшениця, ще 43% – кукурудза, і 4% – олія соняшникова. Серед основних пунктів призначення були країни Європи (Іспанія та Нідерланди), Азії (Китай та Туреччина) та Африки (Кенія, Єгипет, Ефіопія та інші).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Наразі “зерновий коридор” не може повноцінно працювати через блокування інспекції суден російською стороною. Інспекція суден проходить не кожного дня, інколи представники РФ не підтверджують жодного судна з переліку узгоджених з ООН та Туреччиною.

Всього з початку роботи “зернового коридору” з 1 серпня торік по 30 квітня 2023 року вдалося експортувати 29,3 млн т продукції агрокомплексу.

Нагадаємо, минулого тижня аналітики заявили, що рух кораблів зерновим коридором відбувається по інерції, оскільки основною проблемою досі залишається саботаж та зміна підходів інспекцій на вхід з боку російської сторони. Відповідно, це спричиняє зменшення подальшого навантаження суден в портах. В середньому за результатами тижня, що минув, вдалося пройти перевірки не більше 2 суден на день на вихід, що є дуже низьким показником. В кращі періоди роботи цього каналу інспекцію проходило 5,5 суден за день.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також