Новини / Аналітика / Трейдинг     28 квітня 2023 10:13

Рух зерновим коридором залишається вкрай повільним – експерти


За 38-ий тиждень роботи зернового коридору з 17 по 23 квітня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 668,4 тис. т агропромислової продукції, що на 5% менше відвантажень цим каналом тиждень тому. Кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила лише 15 одиниць, що на 1 судно більше показника попереднього тижня.

Про це повідомляє УКАБ.

Рух кораблів зерновим коридором відбувається по інерції, оскільки основною проблемою досі залишається саботаж та зміна підходів інспекцій на вхід з боку російської сторони. Відповідно, це спричиняє зменшення подальшого навантаження суден в портах. В середньому за результатами тижня, що минув, вдалося пройти перевірки не більше 2 суден на день на вихід, що є дуже низьким показником. В кращі періоди роботи цього каналу інспекцію проходило 5,5 суден за день.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Найбільші обсяги експорту протягом 38-го тижня роботи зернового коридору становили:

  • кукурудза (68% експорту за цей період);
  • пшениця (22%);
  • макуха соняшникова (8%).

Українська продукція попрямувала в країни Європи (Іспанія, Німеччина та Італія), Азії (Китай, Туреччина та Ємен) та Африки (Туніс та Ліван).

Всього з початку роботи зернового коридору з 1 серпня 2022 року по 23 квітня 2023 року вдалося експортувати 28,8 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

Нагадаємо, росія направила до Спільного координаційного комітету Чорноморської зернової ініціативи офіційний лист, у якому попереджає, що реєстрація суден триватиме лише до 18 травня 2023 року.

Чому росіяни не хочуть продовження зернової угоди

Нагадаємо, 17 квітня Росія знову заблокувала перевірку суден у рамках зернової угоди. В уряді зазначають, що “зернова ініціатива” під загрозою зупинки, оскільки Росія намагається втрутитися у роботу українських портів та експортерів. 19 квітня роботу коридору відновили.

Перед тим 11 квітня, представники Росії, ООН та Туреччини не проводили інспекції суден з українським зерном, які вони мають виконувати у рамках зернової угоди.

Раніше заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Думки експертів про те, навіщо росія блокує зерновий коридор і чому вона робить це саме тепер, читайте у нашому матеріалі: Роботу зернового коридору знову відновили: чому росія блокує інспекцію суден.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також