Новини / Ринок землі     13 січня 2020 09:52

Хто отримає землю – Тимофій Милованов

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов назвав ключові правки до законопроєкту про ринок землі та причини існуючих корупційних загроз. Адже землі на всіх не вистачає.

Свої думки щодо майбутньої земельної реформи Тимофій Милованов висловив у випуску програми “Євроінтегратор”, пише оbozrevatel.com.

Про фінальну версію ринку землі

Міністр окреслив ключові правки до фінальної версії законопроєкту:

  • обмеження доступу до землі іноземцям (до референдуму) за винятком спадщини, але у цьому випадку землю слід швидко продати.
  • обмеження концентрації землі в одних руках до 10 тис га на одного власника.

Земельний конфлікт та його підгрунтя

Кожен громадянин має право отримати земельну ділянку 2 га – так передбачає закон. За фактом же зараз виділяється земля, але не всім, – підкреслив Тимофій Милованов. Причина проста – на всіх громадян України сільськогосподарської землі просто не вистачає, і це конфлікт є та буде після відкриття ринку землі.

– Він був прописаний в Земельному кодексі, тому що навіть тоді, коли його писали, населення було 50 чи 45 мільйонів, кожному по 2 га – це 90 мільйонів га. У нас ніколи не було 90 мільйонів га сільськогосподарської землі. Але там написано до двох гектарів. Там не два, а до двох. Тобто можуть дати і сотку, а можуть дати і два гектари. І це завжди буде конфлікт, кому давати, скільки давати і де давати, – підкреслює Тимофій Милованов.

На його думку, перш за все землю мають отримати АТОвці – права тих, хто воював, на фактичне отримання землі мають бути захищені.

Про корупційні ризики та їх подолання

– Багато було і є причин для корупції. Тобто коли чиновники в Земельному кадастрі вирішують, давати чи не давати, – це завжди можливість попросити гроші, – наголошує він.

Міністр озвучив навіть “ціни” – від $500 за гектар.  Милованов підкреслив, що для подолання корупції зараз змінене керівництво  Держгеокадастру, усіх регіональних відділень. Нині на посади триває конкурс.

Після відкриття ринку державні земля має піти на продаж.

Читайте: Держгеокадастр позбавлять права розпоряджатися землею – Милованов

Про підтримку фермерів

Милованов розповів і про програму підтримки фермерів. Уряд виділив 4 млрд гривень, а якщо біде потрібно, виділять і більше, запевнив він.

– Плануємо підтримувати фермерів, які будуть мати менше 500 га. Там два механізми. Механізм страхування кредиту, щоб банки працювали, щоб зняти ризик з банків, і механізм компенсації відсоткової ставки, щоб відсоткова ставка була на рівні 3-5% в гривні, ту, що платив сам фермер. Додатково будуть програми підтримки конкретних напрямків, – розповів міністр.

Як повідомляв раніше Landlord, банки зможуть брати у заставу понад 10 га землі, але скуповувати не зможуть.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також