Новини / Техніка     27 квітня 2023 14:14

Харківський фермер обладнав трактор для дистанційного розмінування полів (відео)


На Харківщині фермер з деокупованого села Гракове підготував трактор до робіт у полі. Радіокерована машина захищена від російських мін.

Про це повідомляє “Суспільне Харків”.

З боків трактор обшили металом з російської БМП та дерев’яними брусами, встановили радіокерування. За допомогою пульта та монітору механізатор Павло Григорченко дистанційно може керувати трактором. Його використовують, щоб прибрати бур’яни у полі.

“На ньому є газ, повороти праворуч і ліворуч, увімкнення і вимкнення автопілота. За сильного вітру з’являються неполадки, а коли його немає і ясна погода, видимість ідеальна”, – розповів Павло Григорченко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Зв’язок здійснюється через антени, радіус дії – до 2 кілометрів. Механізатор у момент керування перебуває в ковші навантажувача. Коли зв’язок із трактором погіршується, його піднімають у ковші на висоту.

Власник аграрного підприємства Олександр Кривцун не знає, скільки мін ще потрібно знешкодити на його полі. В Граковому він має 2 тисячі гектарів землі.

“У саперів зараз завдання розмінувати лінії електропередач і газопроводи населенню. Вони не встигають, ще й ми просимо допомоги. Тому вирішили щось зробити, щоб вийти в поле й самим розмінувати”, – каже Кривцун.

Обладнати радіокеруванням трактор, якому понад 30 років, коштувало близько мільйона гривень, говорить підприємець.

Нагадаємо, у Кривому Розі створили особливий трал для розмінування полів. Така машина допоможе українським рятувальникам проводити гуманітарне розмінування на полях.Система включає основний корпус гусеничного екскаватора, обертовий ланцюговий пристрій розмінування з захисним щитом спереду машини та броньовану кабіну водія-оператора.

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук зазначив, що Україна отримає вісім самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також