Новини    05 листопада 2023 17:33

Kernel викупив логістичні активи у портах Чорноморськ та Рені

За нинішніх обставин наземними та річковими шляхами Україна може вивезти лише близько 30 млн т/рік

Kernel інвестував у придбання логістичних активів у портах Чорноморськ і Рені для підвищення стійкості бізнесу з переробки олійних культур, розповів директор агробізнесу Ігор Чикін в інтерв’ю УКАБ.

Він зауважив, що Kernel взяв курс на збільшення обсягів переробки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми плануємо найближчим часом завершити наш найбільший інвестиційний проєкт і запустити Старокостянтинівський олійноекстракційний завод. Він стане першим активом компанії на заході України та найпотужнішим серед тих, що функціонують, — пояснив Чикін.

Додатково Kernel інвестував у придбання логістичних активів у портах Чорноморськ і Рені для підвищення стійкості бізнесу з переробки олійних культур.

Водночас через блокаду морських портів компанії довелося переорієнтувати логістичні потоки в напрямку західних кордонів і річкових терміналів та загалом диверсифікувати логістичні маршрути. Однак, він пояснив, що економічно виправданої альтернативи морським перевезенням немає.

Так, за нинішніх обставин наземними та річковими шляхами Україна може вивезти лише близько 30 млн т/рік. Для порівняння, у довоєнний період об’єми експорту з України могли становити по 7 млн тонн продукції на місяць.

У компанії висловили сподівання, що завдяки підтримці міжнародної спільноти українські морські коридори працюватимуть.

Нагадаємо, у серпні холдинг вирішив розмістити акції, щоб залучити до $60 млн від акціонерів. Мовилося про додаткову емісію 216 млн акцій. У компанії пояснили, що це робиться для скорочення заборгованості і залучення додаткового капіталу.

Агрохолдинг Kernel після пів року перемовин домовився з кредиторами про продовження строків сплати тіла кредиту на майже рік, а також про дисконт погашення у 25%.

Своєю чергою, міноритарні акціонери заявили, що так компанія розмила їхню частку акцій. Внаслідок цього головний акціонер Namsen Limited та Веревський отримали 93,67%, що наближає їх до повного виведення акцій з біржі та поглинання агрохолдингу.

Компанія має намір використовувати виручені від розміщення кошти здебільшого для скорочення заборгованості, як того вимагають її кредитори. “Кернел” днями оцінив втрати від російських обстрілів у липні – серпні щонайменше у $32 млн, зазначивши, що на відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури в деяких випадках знадобиться щонайменше 12 місяців.

Компанія також повідомила, що, враховуючи продовження війни росії проти України, навесні 2023 року ініціювала перед кредиторами продовження терміну відстрочки погашення основної суми боргу ще на рік – до 30 червня 2024 року, але продовжує виплачувати відсотки.

Бізнесмен Павло Бойко намагається об’єднати інвесторів агрохолдингу “Кернел”, щоб не допустити викупу Андрієм Веревським акцій компанії. Теоретично Веревський може купити акції в 100 разів дешевше за їхню балансову вартість.

Компанія Namsen Limited Андрія Веревського викупила акції агрохолдингу “Кернел” на останньому тендері.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі.

Розгляд справи про делістинг акцій компанії Kernel з Варшавської фондової біржі продовжено у зв’язку з аналізом додаткових доказів.

За підсумками 2023 фінансового року агрохолдинг Kernel отримав чистий прибуток у $299 млн в порівнянні зі збитком у $41 млн за аналогічний період минулого фінансового року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...