Новини / Інвестиції     16 лютого 2022 19:37

Кернел та Мінінфраструктури інвестують понад $100 млн у розвиток інфраструктури Чорноморського порту

Зокрема йдеться про реконструкцію існуючих та будівництво нових причалів

Міністерство інфраструктури та міжнародний зернотрейдер Кернел провели переговори щодо розвитку інфраструктури Чорноморського морського порту. Домовлено про запуск ряду проєктів сумарною вартістю понад 100 млн доларів. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

“Сьогодні ми дійшли попередньої згоди щодо реалізації державно-приватного партнерства в оновленні гідротехнічної, складської та залізничної інфраструктури порту. І інвестор, і держава мають спільну мету — створити сучасні портові потужності під гарантію зростання вантажообігу. Зараз розпочинається розробка проєктної документації та оцінка інвестицій. І вже в другому кварталі цього року плануємо виходити на підписання взаємних зобов’язань держави та приватного інвестора”, — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Зокрема йдеться про реконструкцію існуючих та будівництво нових причалів, а також розширення підхідних залізничних шляхів. Це забезпечить підвищення вантажообігу порту й надходжень від портових зборів.

Зазначається, що Кернел є провідним експортером сільськогосподарської продукції та одним із найбільших приватних портових операторів, який сьогодні забезпечує майже 40% вантажопотоку ДП “МТП “Чорноморськ”. За 10 років роботи компанія збільшила експорт у 2,5 раза. Минулого року причали та припортова інфраструктура прийняли 10,2 млн т. зернових. Водночас середній рівень завантаженості наявної портової інфраструктури склав 92%.

Раніше Landlord повідомляв, що Fitch Ratings змінило прогноз кредитного рейтингу для Кернел.

Владислава Михайленко

Читайте також