Новини    11 лютого 2022 15:11

Fitch Ratings змінило прогноз кредитного рейтингу для Кернел

Агентство має сподівання, що Кернел збереже консервативну структуру капіталу

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings змінило прогноз з “позитивного” на “стабільний” української агропромислової групи Кернел, підтвердивши довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті на рівні BB-.Про це повідомляється на сайті агентства.

Агентство має сподівання, що Кернел збереже консервативну структуру капіталу після завершення програми розширення у цьому фінансовому році, що закінчується в червні 2022 року).

Довгострокове зобов’язання в іноземній валюті щодо РДЕ продовжує отримувати вигоду через підвищення на два щаблі від граничної межі до «B» через високі коефіцієнти обслуговування боргу у твердій валюті.

Своєю чергою, РДЕ Кернел урівноважує концентрацію постачальників товарів в одному регіоні та забезпечує помірний масштаб з його потужною бізнес-структурою з вертикальною інтеграцією в постачальницьку сировину та логістичну інфраструктуру. Це призводить до більшої прибутковості, ніж у міжнародних аналогів.

Відповідно до прогнозів, на компанію очікує зростання доходу до $6,4 млрд у 2022 ФР завдяки запуску нових потужностей для переробки олійної та продовженню зростання торгових операцій.

«Рентабельність EBITDA  на рівні приблизно 10% у 2022 ФР та зниження до 6%-7% у 2023-25 ФР. У 2021 ФР цей показник — 12,7%», — наголошують у рейтинговому агентстві.

Агентство визначає капітальні витрати компанії у розмірі близько $260 млн у 2022 ФР. Сюди включено інвестиції у будівництво заводу з переробки олійних культур на території західної Україні та теплоелектростанцій. Капітальні витрати становили близько $85 млн на рік у 2023-25 ФР.

Fitch Ratings – одне з трьох провідних рейтингових агентств світу. Входить в групу компаній Fitch Group. Крім кредитного агентства, група включає компанію Fitch Solutions — компанія яка займається маркетингом продуктів та послуг Fitch Ratings. Крім того в групу входить Algorithmics — один із світових лідері в області оцінювання ризиків компаній.
Прогноз за рейтингами означає напрям, у якому очікується зміна рейтингів протягом одного-двох років. Прогноз за рейтингом може бути «Позитивним», «Стабільним» або «Негативним». «Позитивний» або «Негативний» прогноз не означає, що зміна рейтингу неминуча. Аналогічним чином, рейтинги з прогнозом «Стабільний» можуть бути підвищені або знижені до того, як прогноз буде змінено на «Позитивний» або «Негативний» за наявності обставин, що дають підставу для такої зміни.

Агропромислова група Кернел — виробник та експортер соняшникової олії. Згідно з даними компанії, Кернел займає перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також є найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні.

Нагадаємо, Fitch Ratings знизило прогноз довгострокового рейтингу дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті з “позитивного” на “стабільний” і підтвердило РДЕ на рівні “B”.

Раніше повідомлялось, компанія Кернел у другому кварталі 2022 фінансового року (жовтень-грудень) наростила обсяг експорту зерна з України на 45% до рекордного за всю історію кварталу показника в 3,5 млн т.

Окрім цього, Landlord повідомляв, що Кернел збільшив кредитну лінію до $420 млн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...