Новини / Фінанси     17 вересня 2021 14:00

Кабмін запропонував 600 млн грн на фінансування шлюзів

Кабінет міністрів погодив проект Держбюджету про фінансування об'єктів інфраструктури на наступний рік. Фінансування збільшать в 15 разів

Кабмін погодив проект Держбюджету на 2022 рік. У ньому також передбачено фінансування об’єктів інфраструктури.

У 2021 році на шлюзи – поточне утримання, забезпечення працездатності та ремонтні роботи – виділили 39 млн грн. Тепер Кабмін запропонував цифру, що перевищує минулої в 15 разів – 600 млн грн.

Читайте: Стало відомо, скільки в держбюджеті-2022 виділять мільярдів на аграрний комплекс

Шлюзи – ключові об’єкти, без яких не може обійтися український експорт зерна. Річкові перевезення вважаються дешевшими, безпечнішими і екологічнішими проти залізничних або автомобільних. Також використання річки може розвантажити залізницю, яка в розпал експортного сезону не може вмістити всю кількість вантажів українського урожаю.

Одна баржа в 4 тис. тонн може замінити 200 фур або 57 вагонів. Але з усього зерна, яке відправляють в порти для подальшого експорту, через ситуацію зі шлюзами по річках перевозять лише 10%.

Нещодавно, технічний директор Світловодського річкового терміналу Ігор Заблоцький розповідав про жалюгідний стан шлюзів на Дніпрі. Він повідомив, що найбільша проблема зараз – це Каховський шлюз, в якому збираються затори. Через це судна можуть кілька днів стояти в очікуванні проходу. Якщо шлюзи ламаються – їх закривають посеред сезону. Тому актуальним стає питання капітального ремонту шлюзів, а також будівництва другої камери на тому ж Запорізькому шлюзі.

Раніше Landlord повідомляв, що уряд виділить 100 млн грн на підтримку фермерів.

Джерело: USM

Наталія Софієнко, Landlord

Читайте також