Новини / Фінанси     03 жовтня 2023 11:07

Кабмін залучить пів мільярда доларів для відновлення сільського господарства України


Кабінет міністрів схвалив залучення 500 млн доларів для реалізації проекту “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)”.

Про це йдеться у розпорядженні уряду від 29 вересня 2023 року № 873-р та № 874-р.

Згідно з документами, схвалено залучення гранту у розмірі 270 млн доларів на бюджетну підтримку від Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міжнародної асоціації розвитку (що діють як адміністратор Мультидонорського трастового фонду допомоги, відновлення реконструкції і реформування України).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також схвалено залучення позики у розмірі 230 млн доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Нагадаємо, компанія “Миронівський хлібопродукт” Юрія Косюка, один з найбільших аграрних холдингів України, збирається рефінансувати євробонди на суму $500 млн з погашенням у травні 2024 року, взявши кредит на суму до $400 млн.

З початку року майже 11 тисяч українських агропідприємств  одержали 54,6 мільярда гривень банківських кредитів на розвиток господарств. З них за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9” 8,5 тис. підприємств профінансовано на 32,3 мільярда гривень.

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Нещодавно Урядом було внесено зміни до програми “Доступні кредити 5-7-9”. Вони стосуються кредитування бізнесу на деокупованих територіях.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі