Новини / Фінанси     28 вересня 2023 13:13

Уряд вніс зміни до умов програми доступних кредитів “5-7-9”


Нещодавно Урядом було внесено зміни до програми “Доступні кредити 5-7-9”. Вони стосуються кредитування бізнесу на деокупованих територіях.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема, для бізнесу на деокупованих територіях наразі передбачається:

  • компенсація відсотків до рівня 1% на перші два роки, 5% з наступного року на інвестиційні цілі та 3% на фінансування оборотного капіталу;
  • збільшення строку кредитування на інвестиційні цілі – до 10 років;
  • збільшення ліміту програми до 150 млн грн (для підприємств, які зазнали руйнувань і працюють на деокупованих територіях).

Для переробних підприємств (за всіма КВЕД Секції С) та для проєктів підвищення енергоефективності передбачається:

  • компенсація відсотків до рівня 5-7-9%;
  • збільшення терміну кредитування на інвестиційні цілі – до 10 років;
  • збільшення ліміту програми до 150 млн грн.

Ставка на інвестиційні цілі залишається на рівні 5-7-9%, на фінансування оборотних коштів – встановлюється на рівні 13% річних.

Разом з тим, й досі залишається невирішеним питання збільшення ліміту суми кредитування хоча б до 135 млн грн. Така сума була визначена за результатами опитування бізнесу, який потребує залучення додаткових коштів під посівні та збиральні кампанії за програмою “Доступні кредити 5-7-9”.

Довідка. Програма “Доступні кредити 5-7-9” спрощує доступ мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. Аграрії можуть отримати кредит у розмірі до 90 млн грн. Кредитування надається під 5–9% річних, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва.

Нагадаємо, з початку року майже 11 тисяч українських агропідприємств  одержали 54,6 мільярда гривень банківських кредитів на розвиток господарств. З них за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9” 8,5 тис. підприємств профінансовано на 32,3 мільярда гривень.

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі