Новини    03 березня 2024 19:23

Кабмін ухвалив законопроєкт про Державний аграрний реєстр

Документ має за мету поліпшити контроль та управління аграрним сектором, забезпечити прозорість та ефективність державного аграрного регулювання

Під час засідання 1 березня Кабінет Міністрів України ухвалив проєкт Закону “Про Державний аграрний реєстр”, що передбачає важливі новації у сфері аграрного регулювання.

Законопроєкт спрямований на:

  • Визначення правового статусу та джерел фінансування Державного аграрного реєстру.
  • Установлення держателя, адміністратора та технічного адміністратора реєстру.
  • Оприлюднення об’єктів та видів реєстрової інформації, що буде опрацьовуватися.
  • Надання повноважень центральному органу виконавчої влади у сферах агрополітики.
  • Визначення прав та обов’язків користувачів реєстру.
  • Регулювання функціонування реєстру в умовах надзвичайного або воєнного стану.

Документ має за мету поліпшити контроль та управління аграрним сектором, забезпечити прозорість та ефективність державного аграрного регулювання.

Раніше стало відомо, що по заявках на земельну субсидію за бюджетною програмою “ДАР”, які приймались до кінця 2023 року, у першій половині 2024 року вже почнуться виплати, повідомила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, інформує agrotimes.

Розмір бюджетної субсидії становить 3,1 тис. грн на 1 га сільгоспугідь загальною площею до 120 га.

Читайте також: Субсидія на землю під час війни: яку компенсацію можна отримати за кожний гектар

Дотація на землю за державною програмою “ДАР” (“Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції”) надається через Державний аграрний реєстр.

Якщо ви ще не зареєстровані в ньому, зробіть це найближчим часом, тому що у перспективі навіть обласні програми будуть через нього проходити, – радить Гетьман. – ФАО у цьому році вже надавало гранти через “ДАР”. Минулого року люди, які мали землю, отримали дотацію на цю землю.

Нагадаємо, “Сімейні молочні ферми” отримали майже мільйон гривень за програмою єРобота. Перші гранти  за програмою “єРобота” отримали і садівники. Вже почали надходити кошти на рахунки фермерських господарств з Чернівецької та Київської областей.

Новини за темою:  Сонячна погода нарешті повертається: детальний прогноз на 21 травня

Кабінет Міністрів України затвердив зображення торговельної марки для товарів, вироблених в Україні. Зображення “Зроблено в Україні” зможуть безплатно використовувати бізнес, установи та організації незалежно від форми власності. Логотип розробляли у Міністерстві економіки. Після його затвердження Урядом, Міністерство подасть заявку на держреєстрацію торговельної марки, а також розробить брендбук на основі логотипу. Використання логотипу та брендбуку буде безплатним для державних органів, органів місцевого самоврядування, бізнесу, інших установ та організацій незалежно від форми власності.

Як запевнили в уряду, бренд допоможе виділити товари, виготовлені українським виробником, серед подібних товарів в обігу, популяризувати товари українського виробництва та стимулювати внутрішній попит на них.

У 2024 році передбачається збільшення кількості грантових програм порівняно з попереднім роком, відчиняючи безліч нових перспектив для агробізнесу в Україні. Отримання грантів стане важливим ресурсом та фінансовою підтримкою для підприємств, що дозволить їм реалізувати інноваційні ідеї та розширити свої можливості.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.

ГС “Бізнес Мережа Сільських Жінок” пропонує стати учасницями унікальної програми, спрямованої на підтримку підприємництва сільських жінок.

Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни. Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, яка ініційована та фінансується Corteva і підтримується Міністерством третій рік поспіль.

Новини за темою:  «Укрзалізниця» запустила онлайн-підключення до електромереж для бізнесу і населення: як подати заявку

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...