Ірак має намір імпортувати з України зернові та олійні, а також м’ясні вироби, яйця та навіть солодощі, тому пропонує укласти відповідні угоди на державному рівні. Про це мовилося під час зустрічі президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха із тимчасовим повіреним у справах Республіки Ірак в Україні, повноважним міністром Тааном Хуссейном Аббасом Хуссейном, передає uspp.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
До повномасштабної війни РФ проти України, товарообіг Україна-Ірак сягав 600 млн доларів. Неофіційно – до 7 млрд доларів на рік, враховуючи оборот компаній-посередників.
Нині Ірак зацікавлений у посиленні економічної співпраці з Україною, зокрема, хоче імпортувати значну кількість агропромислової продукції.
Нам потрібне якісне продовольство, яким є українське. До лютого 2022 року українська курятина була переважаючою на ринку Іраку. Ми прагнемо укласти відповідні договори на державному рівні щодо імпорту товарів АПК з України, – пояснив тимчасовий повірений у справах Республіки Ірак.
Окрім уряду, в цьому зацікавлені й комерційні організації, котрі можуть відвідати Україну та здійснювати закупівлі на місцях у виробників.
Іракські інвестори хотіли б вкладатися у проєкти, пов’язані із фермерством, сільськогосподарською діяльністю тощо.
Своєю чергою, Кінах зауважив, що Ірак, як потужний гравець на світовому енергетичному ринку, може бути корисним у співпраці в цьому секторі. Також Україна може запропонувати продукцію машинобудування.
Лідер ділової спільноти закликав не обмежуватися інвестиціями в АПК, а долучатися до проектів відновлення інфраструктури, житлового фонду тощо, пошкоджених внаслідок російської агресії.
Сторони домовилися про організацію бізнес-форуму, на якому підприємці обох країн можуть обговорити перспективи кооперації в тих чи інших секторах.
Нагадаємо, Україна матиме значні втрати через ембарго на експорт своєї сільгосппродукції до сусідніх країн ЄС. Ці втрати значно посиляться у випадку тимчасової заборони на транзит і фактичну зупинку Шляхів солідарності.
Україна та Польща домовились про відновлення транзиту української агропродукції. Він запрацює з 20-го квітня 2023 року.
Нині Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!