Новини    19 квітня 2023 19:31

Ірак має намір імпортувати з України збіжжя, яйця, м’ясо та солодощі – планується нова угода

Нині Ірак зацікавлений у посиленні економічної співпраці з Україною, зокрема, хоче імпортувати значну кількість агропромислової продукції

Ірак має намір імпортувати з України зернові та олійні, а також м’ясні вироби, яйця та навіть солодощі, тому пропонує укласти відповідні угоди на державному рівні. Про це мовилося під час зустрічі президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха із тимчасовим повіреним у справах Республіки Ірак в Україні, повноважним міністром Тааном Хуссейном Аббасом Хуссейном, передає uspp.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

До повномасштабної війни РФ проти України, товарообіг Україна-Ірак сягав 600 млн доларів. Неофіційно – до 7 млрд доларів на рік, враховуючи оборот компаній-посередників.

Нині Ірак зацікавлений у посиленні економічної співпраці з Україною, зокрема, хоче імпортувати значну кількість агропромислової продукції.

Нам потрібне якісне продовольство, яким є українське. До лютого 2022 року українська курятина була переважаючою на ринку Іраку. Ми прагнемо укласти відповідні договори на державному рівні щодо імпорту товарів АПК з України, – пояснив тимчасовий повірений у справах Республіки Ірак.

Окрім уряду, в цьому зацікавлені й комерційні організації, котрі можуть відвідати Україну та здійснювати закупівлі на місцях у виробників.

Іракські інвестори хотіли б вкладатися у проєкти, пов’язані із фермерством, сільськогосподарською діяльністю тощо.

Своєю чергою, Кінах зауважив, що Ірак, як потужний гравець на світовому енергетичному ринку, може бути корисним у співпраці в цьому секторі. Також Україна може запропонувати продукцію машинобудування.

Лідер ділової спільноти закликав не обмежуватися інвестиціями в АПК, а долучатися до проектів відновлення інфраструктури, житлового фонду тощо, пошкоджених внаслідок російської агресії.

Сторони домовилися про організацію бізнес-форуму, на якому підприємці обох країн можуть обговорити перспективи кооперації в тих чи інших секторах.

Нагадаємо, Україна матиме значні втрати через ембарго на експорт своєї сільгосппродукції до сусідніх країн ЄС. Ці втрати значно посиляться у випадку тимчасової заборони на транзит і фактичну зупинку Шляхів солідарності.

Україна та Польща домовились про відновлення транзиту української агропродукції. Він запрацює з 20-го квітня 2023 року.

Нині Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...