Новини / Рослинництво     25 травня 2020 15:03

Вартість ріпаку за форвардними контрактами становить 11 900 грн за тону

Аналітики прогнозують подальше зростання цін на ріпак внаслідок поганої перезимівлі, весняної посухи і відновлення ринку нафти

В Україні стартувало підписання перших форвардних контрактів на врожай ріпаку 2020 року. Переробники починають оголошувати власні цінові пропозиції на цей вид товару. Поки що, як повідомляє АПК-Інформ, мова йде про укладення поодиноких угод.

На даний час вартість 1 тони ріпаку за форвардними контрактами становить в середньому 11900 грн/т.

Відзначимо, що досить суттєва частка площ під цією культурою не пережила перезимівлі або ж перебувала у незадовільному стані навесні. Аналогічна ситуація спостерігається у деяких країнах Євросоюзу. Тому можна сподіватися, що ціна на врожай ріпаку зростатиме.

У свою чергу, британська Frontier Agriculture, яка спеціалізується на виробництві зернових і аграрному маркетингу, повідомила, що минулого тижня європейські ф’ючерси на ріпак виросли на 5 євро за 1 т. Очікується, що попит на паливо відновиться в найближчі місяці, що допоможе послабити тиск в секторі біодизеля, на який припадає приблизно половина всього попиту на ріпакову олію в ЄС.

Читайте: США-КНР: торгова війна продовжується 

Що стосується пропозиції, то у британських експертів зберігаються побоювання з приводу перспектив майбутнього врожаю. З огляду на низькі стартові запаси, ЄС стикнеться з найнижчою пропозицією ріпаку за останні 14 років. Вона прогнозується на 5 млн т менше, ніж рекордні поставки в 23,2 млн т., зафіксовані в 2017/2018 МР.

Скорочення внутрішнього виробництва ріпаку в ЄС неминуче призведе до збільшення попиту на імпортні олійні в 2020/2021 МР. Різке зниження українського виробництва ріпаку викликає збільшення залежності ЄС від поставок з Канади і Австралії.

У поточному сезоні ЄС вже надав «притулок» канадському рапсу в той час, коли країна зіткнулася з політичними труднощами при отриманні доступу до свого традиційного китайського ринку. Однак ця ситуація здатна швидко змінитися. Австралійське виробництво ріпаку поки знаходиться на ранньому етапі свого сільськогосподарського циклу, і прогнозувати його обсяги дещо зарано. ЄС не буде бачити поставки ріпаку з Південної півкулі раніше грудня, тому європейські ринки ріпаку можуть відчувати серйозну напругу в перші місяці нового 2020/2021 МР.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що на світовому ринку продовжується зростання цін на пшеницю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також