
У Брюсселі Польща представила оцінки інвестицій, котрі необхідні для збільшення експорту з України зернових через польсько-український кордон. Так, загальна вартість інвестицій оцінюється приблизно в 1 мільярд євро, передає Latifundist.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Інформацію підтвердив державний представник Польщі при ЄС Анджей Садось.
Ми вже 1,5 року хочемо збільшити транзит українського зерна в треті країни, особливо в Африку. Однак для цього потрібні інвестиції, і ми повторюємо наші конкретні запити до Комісії щодо збільшення пропускної спроможності інфраструктури, — зазначив він.
Мовиться про розширення прикордонних терміналів для великогабаритних вантажівок (Дорогуськ-Ягодзин, Гребенне-Рава Руська, Корчова-Краковець) та залізничної інфраструктури в Перемишлі. Польща вважає ці інвестиції пріоритетними.
Решта понад 500 мільйонів євро підуть на модернізацію залізничних прикордонних переходів між Польщею та Україною, будівництво терміналів для вантажівок та будівництво інфраструктури контролю вантажного руху на кордоні.
Нагадаємо, Польща позитивно оцінює ідею перенесення інспекції української агропродукції з польсько-українського кордону до портів Балтійського моря, заявив прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький.
Україна у 2022/23 МР зібрала 70 млн т зерна та змогла вивезти запланований обсяг продукції.
У першому півріччі Україна змогла експортувати агропродукції на $11,8 млрд, що на 17% перевищує показники за аналогічний період минулого року.
Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.
На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.
Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.
Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що ЄС готовий експортувати українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”.
Анна Лиса