Новини / Фінанси     18 лютого 2022 09:18

Інвестори виводять капітал з України під тиском інформаційних загроз – Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр також визнав труднощі газового шантажу, від якого страждає уся Європа та кібератаки, які стали все частішими

Через інформаційний тиск на тлі повідомлень про нарощування військ РФ на кордоні з Україною та подальшого можливого нападу, інвестори намагаються вивести свій капітал із країни. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час “Марафону єднання Uaразом”.

“Наразі ми постали перед серйозним економічним викликом. Сьогодні наша економіки немає реальних макрозагроз стосовно коливань курсу, розкручування подальшої інфляції. Водночас під тиском наявних інформаційних загроз інвестори намагаються якнайшвидше вивести свій капітал з України”, – наголосив Денис Шмигаль.

За його словами, це призводить до тиску на курс долара.Окрім цього, Національний банк також мусить йти на значні витрати з метою підтримки стабільності.

Прем’єр-міністр також визнав, що є й інші труднощі, на кшталт газового шантажу, від якого страждає уся Європа, кібератаки, які стали все частішими та несуть усе більше загроз.

“Це залежність української енергосистеми, яку ми долаємо, тиск на національну валюту через інформаційну атаку. Усе це є додатковими ризиками для інвестицій”, – зауважив глава Уряду.

Очільник Уряду також додав, що Україна на сьогодні має понад 29 млрд доларів золотовалютних запасів, стабільний скарбничий рахунок та рекордний доларовий ВВП. За його словами, усі ці економічні речі багато в чому залежать від стійкості та спокою українців.

Нагадаємо, власник МХП Юрій Косюк вважає, що “істерія, яка розвивається навколо російсько-українського конфлікту” надто роздута. Росія і США розв’язують свої питання, а Україна — це точка, де зійшлася ця велика геополітика.

Раніше Landlord повідомляв, що в разі військової агресії Росії, з’явиться продовольча загроза на Близькому Сході та в Африці.

Анна Лиса

Читайте також