Новини / Політика     04 лютого 2022 09:45

У разі військової агресії Росії, з’явиться продовольча загроза на Близькому Сході та в Африці — UBTA

Важливим опосередкованим сигналом є те, що міжнародні аграрні трейдингові компанії продовжують працювати в Україні

UBTA на своїй сторінці у Facebook повідомляє, що у разі, якщо Росія розпалить в Україні ще один збройний конфлікт, це може створити проблеми для усього ланцюжка постачання української агропродовольчої продукції до ЄС, а також створить загрозу продовольчій безпеці на Близькому Сході та в Африці.

За словами керівника брюссельського офісу UBTA Назара Бобицького, українські виробники продовжують працювати над виконанням контрактних зобов’язань, в тому числі та щодо експортних контрактів.

Зазначається, що важливим опосередкованим сигналом є те, що міжнародні аграрні трейдингові компанії продовжують працювати в Україні.

«Існують певні ризики зриву контрактів, які перебувають поза межами контролю наших виробників. Якщо є, наприклад, фізичний ризик військових дій і загроза робітникам підприємств», — каже Назар Бобицький.

Він додає, що відносно, незначна частка загального імпорту агропродовольчої продукції в ЄС надходить з України. Український експорт становив 4,9% загального імпорту агропродовольчих товарів ЄС у 2020 році. Через це “було б перебільшенням говорити, що ЄС дуже залежить від української агропродукції. А експорт продовольства та агроторгівля у Європі дуже диверсифіковані”.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також