Новини / Фінанси     12 грудня 2020 14:30

Інфляція у листопаді прискорилась до 3,8% у річному вимірі – НБУ


У листопаді 2020 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 3,8% з 2,6% у жовтні, а у місячному вимірі ціни зросли на 1,3%. Про це повідомляється у коментарі Національного банку України щодо рівня інфляції у листопаді поточного року з посиланням на дані державної служби статистики.

«Фактична споживча інфляція перевищила траєкторію прогнозу, опублікованого в Інфляційному звіті за жовтень 2020 року. Прискорення зумовлено зростанням цін на енергоносії, гіршими показниками урожаю окремих культур, послабленням гривні в попередні місяці та зростанням виробничих витрат. Падіння споживчого попиту на окремі послуги й непродовольчі товари, зокрема одяг і взуття, дещо стримувало інфляційний тиск», – зазначено у коментарі.

Насамперед, на прискорення загального показника інфляції вплив мало випереджаюче дорожчання базових продовольчих товарів – темпи зростання цін на них прискорилося до 4,4% у річному вимірі. Так, зростання світових цін на олійні культури та нижчий врожай соняшнику в Україні, зумовили подорожчання соняшникової олії. Це також призвело до подорожчання продуктів її переробки (майонезу, маргарину, спредів).

ЧитайтеМалий агробізнес не витримає конкуренції за землю з великими компаніями

Вищі ціни на сировину та енергетичні ресурси, а також ефекти перенесення від послаблення гривні прискорили подорожчання макаронних та борошняних виробів. Зростання виробничих витрат також позначилося на вартості м’ясних продуктів, вершкового масла та кисломолочних продуктів. Натомість значна імпортна пропозиція сповільнила зростання цін на сири.

При цьому уповільнилося зниження цін на тепличні овочі, зокрема помідори, огірки, кабачки, баклажани, унаслідок зменшення вітчизняної пропозиції та надходженням дорожчої імпортованої продукції.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що вимоги до вмісту хлорпірифосу в зерні в Україні стануть більш жорсткими.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі