Новини / Технології     08 грудня 2020 16:50

Вимоги до вмісту хлорпірифосу в зерні стануть більш жорсткими

В Україні можуть оновити допустимий вміст залишків деяких ЗЗР в сільгосппродукції відповідно до нових вимог ЄС. Для виробників буде встановлений 6-місячний перехідний період

В Україні можуть оновити допустимий вміст залишків деяких ЗЗР в сільгосппродукції відповідно до нових вимог ЄС. Нещодавно в Євросоюзі було прийнято жорсткі нормативи залишкового вмісту пестицидів у продукції сільського господарства.

Так, якщо раніше допустимий вміст хлорпірифос-метилу в кукурудзі, ріпаку та пшениці становив 0,05 мг/кг, а хлорпірифосу – 0,04 мг/кг у ріпаку, 0,05 мг/кг в кукурудзі і 0,5 мг/кг – у пшениці, то нині європейські стандарти істотно посуворішали. Відтепер максимальна норма вмісту цих діючих речовин, котрі застосовуються в складі інсектицидів та акарицидів не повинна перевищувати 0,01 м/кг. Тобто, це означає, що на територію Євросоюзу також не можна експортувати продукцію, вміст хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в якій перевищує вказаний показник.

Цілком логічно, що Україна просто змушена звернути увагу на ці зміни і своєю чергою «підігнати» власні нормативи залишкового вмісту пестицидів до вимог Європи.

Про це йшлося під час засідання робочої групи з оперативного вирішення питань агрохімічного сектору за участю заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, заступників міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайла Хорєва і Руслана Стрільця, представників МОЗ України, Держпродспоживслужби та профільних асоціацій.

ЧитайтеЯк фермеру отримати більше 200 євро додаткового прибутку з гектара, вклавши удесятеро меншу суму

Так, учасників поінформували, що на нещодавньому засіданні комісії Комітету з питань гігієнічного регламентування (МОЗ), було розглянуто питання щодо залишків вмісту таких пестицидів, як хлорпірифос та хлорпірифос-метил у сільгосппродукції. За результатами наради було вирішено рекомендувати МОЗ переглянути нормативи щодо допустимого вмісту залишків зазначених ЗЗР в сільгосппродукції на рівні 0,01%. Такі норми стосуються сільгосппродукції, виробленої як для внутрішнього споживання, так і на експорт.

Після вступу в силу відповідного наказу буде встановлений 6-місячний перехідний період. За інформацією Держпродспоживслужби контрольно-токсикологічні лабораторії вже готові до проведення необхідної експертизи сільгосппродукції.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у нідерландських фермерів за порушення екологічних вимог планують забирати землю.

Читайте також