Новини    07 травня 2023 18:57

Індустріальний парк на Львівщині інвестує до 3 млн євро у розвиток логістики та комунікацій

"Мостиський сухий порт" — це поєднання сухого порту та індустріального парку

Індустріальний парк “Мостиський сухий порт”, поблизу станції Мостиська І у Львівській області, до кінця року планує інвестувати до 3 млн євро у розвиток логістики та комунікацій. Про це розповів керівник проєкту Віктор Довгань, передає Rail.insider.

“Мостиський сухий порт” — це поєднання сухого порту та індустріального парку. Його потенційними резидентами мають стати релоковані підприємства зі східних та південних областей України, орієнтовані на експорт до ЄС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Два великі резиденти уже висловили свою зацікавленість у проєкті. Перший із них — великий нафтотрейдер — незабаром розпочне будівництво резервуарів для перевантаження нафтопродуктів. Другим резидентом, згідно з підписаною попередньою угодою, стане агрохолдинг, що займатиметься експортом агропродукції. Відповідно, він будуватиме силоси для зберігання. Наразі компанія шукає третього великого резидента.

У межах проєкту на розвиток логістики та комунікацій також планується цього року витратити до 3 млн євро.

Ми інвестуємо у продовження широкої та вузької колії. Земельна ділянка підходить до станції, але ми розуміємо, що треба розвести вітки широкої та вузької колії. З траси М11 планується завести автодорогу, вирівняти, провести земляні роботи; завести на першому етапі 5 МВт електрики, а також забезпечити комунікації, які ще потрібні резидентам, — зазначив Довгань.

Будівництво складської інфраструктури здійснюють самі клієнти. Індустріальний парк лише забезпечує логістику та комунікації.

Нагадаємо, у м. Нововолинськ Волинської області планується створити індустріальний парк, який буде спеціалізуватись на агропереробці.

На території колишнього цукрового заводу у м. Городенка Івано-Франківської області планують створити індустріальний парк з глибокого перероблення кукурудзи. Відповідний Меморандум підписали депутати Городенківської міської ради, повідомляє elevatorist.

Поблизу кордону з Польщею відкрили унікальний експортно орієнтований індустріальний парк. Унікальність цього майданчика в тому, що індустріальний парк знаходиться за 20 хвилин від Польщі, а це робить резидентів парку автоматично експортно орієнтованими, бо поряд європейський ринок збуту.

В Яворівському районі Львівської області мають намір звести індустріальний парк з елеватором потужністю у понад 20 тис. т.

Раніше повідомлялось, що китайська сторона готова  інвестувати в індустріальний парк на Тернопільщині сотні мільйонів доларів. Вартість будівництва одного заводу становить $200 млн.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...