Новини / Рослинництво     12 січня 2021 16:32

Євросоюз розглядає можливість збільшення виробництва ріпака

Ріпак може стати найкращим замінником сої, що має в своєму складі гліфосат-продукти, як для фермерів, так і переробників ЄС

Можлива відмова ЄС від імпорту сої з третіх країн позначиться на свинарстві та птахівництві, пише topagrar.com. В результаті частка м’яса в раціоні європейців неминуче зменшиться на користь веганскої і вегетаріанської їжі. Нагадаємо, що в ЄС обговорюється заборону на ввезення сировини з третіх країн, що має в собі певну кількість гліфосату. Першою країною, що заборонила гліфосат в ЄС став Люксембург – 1 січня 2021 року ця речовина заборонена для використання місцевими фермерами. Інші країни Європейського Союзу поки активно обговорюють можливі наслідки цього рішення.

Експерти з Сільськогосподарського університету Упсали (SLU) під керівництвом Йохана Карлссона проаналізували можливі наслідки заборони на імпорт сої в Європу для виробництва продуктів тваринництва.

Читайте: Цього тижня в Україні очікуються тривалі снігопади

За підрахунками шведських вчених, без імпорту соєвих бобів або соєвого шроту і без різкого збільшення внутрішнього виробництва білкових кормів виробництво свинини скоротиться на 43%. Для сектора птахівництва скорочення може досягти показника 58%.

На думку вчених SLU, при цьому існує можливість значного розширення вирощування ріпаку в Європі, з одного боку, для отримання більшої кількості ріпакової олії для споживання людиною і для виробництва біодизельного палива. З іншого боку, для отримання більшої кількості побічних продуктів з ріпакової шроту для годування худоби. За їх словами, перевага в тому, що Європейський Союз зможе в значній мірі покрити свої потреби в рослинній олії за рахунок власних ресурсів і, таким чином, уникнути непрямої зміни землекористування, наприклад, в країнах-виробниках пальмової олії, таких як Індонезія і Малайзія.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що посівні площі під сорго у Європі у 2020 році зросли на 18%

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також