Новини / Рослинництво     11 січня 2021 13:00

Посівні площі під сорго у Європі у 2020 році зросли на 18%

Середня врожайність культури зросла завдяки показникам Італії, Австрії, Угорщини та Іспанії. Поряд з тим, врожайність сорго у Франції, РФ та Україні була значно нижчою, ніж у 2019 році

В країнах ЄС площі, на яких вирощується сорго, збільшились у 2020 році на 18% – на 20% збільшилися посіви зернового сорго і на 12% зросли площі висіву культури під фураж. Тенденція до збільшення площ також спостерігалась в країнах Східної Європи – Україні та РФ. Про повідомили у європейській асоціації сорго Sorghum ID

Це на думку асоціації свідчить про зростання інтересу виробників до цієї культури через її стійкість до несприятливих погодних умов. Не дивлячись на несприятливі погодні умови 2020 року, середня врожайність сорго склала 5,62 т/га.

Але при цьому зазначено, що показники були нерівномірними і різнилися по країнах. Так, в Італії, Австрії, Угорщині та Іспанії врожайність значно зросла по відношенню до 2019 року і була найвищою за 5 останніх років. А ось у Франції через дуже сильну посуху відбулось незначне зниження врожайності – до 5,06 т/га.

Країни Чорноморського басейну цього року також були вражені посухою, що призвело до значного зниження врожайності в Україні (-27% до 2019 року), Румунії (-30%) та Болгарії (-8%).

ЧитайтеЯк отримати якісну розсаду полуниці без застосування хімії

У цілому ж, виробництво сорго в Європі постійно зростає, що додає динаміки ринку насіння. У 2019/2020 роках доступність насіння іноді була тим фактором, що обмежував розвиток культури. Саме тому у 2020/2021 роках представники насіннєвої галузі значно збільшили площі. За підрахунками фахівців, це збільшення склало 59% в масштабах всієї Європи. Наприклад, у Франції воно склало 52%, в Угорщині – 33%, у Іспанії – 10%. Втім, ще зарано говорити про обсяги продукції, яка з’явиться завдяки цьому зростанню, але вже відомо, що для посівної кампанії 2021 року доступність насіння сорго буде значно вищою.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що виробники олії пропонують обмежити експорт соняшника з України.

Читайте також