Новини / Рослинництво     25 листопада 2020 13:35

Європейських фермерів закликають скоротити площі під картоплею

Карантинні обмеження істотно вдарили по ринку цієї культури у країнах Євросоюзу та Північної Америки

Ми вже писали про те, що станом на червень-липень 2020 року в Європі нереалізованою картоплею були заповнені практично всі сховища. Звісно, з новим врожаєм ситуація ускладнилася. У країнах Заходу столові сорти картоплі споживаються у значно менших обсягах, ніж, скажімо, в Україні. До того ж періодично порушуються ланцюжки їх доставки та розповсюдження.

Ще більша проблема виникла з реалізацією спеціалізованих сортів, призначених для виробництва чипсів та картоплі фрі. Скорочення кількості відвідувачів закладів громадського харчування та карантинні обмеження логічно спричинили зниження попиту на цей вид продукції. Відповідно, істотно знизилися ціни.

Тому не дивно, що Асоціація виробників картоплі Північно-Західної Європи закликала фермерів скоротити посадкові площі під цією культурою бодай на 15%. Причому, виходячи із заяв окремих експертів, навіть це не гарантує нормалізації становища. Утім, скорочення площ під картоплею однаково виглядає доречним — навіщо вкладати кошти в те, що вочевидь буде збитковим.

Читайте: Обсяги індексного страхування за програмою «МетеоЗахист» у 2020 році зросли на 50%

Загалом європейські фермери з розумінням поставилися до такого заклику, хоча з певних причин це можуть собі дозволити далеко не всі.

Натомість в Україні прогнози щодо картоплі більш оптимістичні. Адже для більшості населення нашої країни вона дійсно може вважатися «другим хлібом». Так, якщо у минулому сезоні через неврожай нам вперше довелося імпортувати картоплю у великих обсягах із сусідніх країн, то наступного року, швидше за все, ситуація стабілізується. Столові сорти картоплі в Україні традиційно мають нормальний збут, натомість спеціалізовані сорти для виробництва чипсів та картоплі фрі поки вирощуються в обмежених обсягах.

Тож у короткостроковій перспективі можна прогнозувати, що західноєвропейська криза перевиробництва картоплі нас не зачепить.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що пандемія паралізувала картопляну галузь в усьому світі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також