Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.
Акт Єврокомісії означає, що пальмова олія відтепер – біопаливна сировинна культура, виробництво якої суттєво впливає на землекористування, тому має бути виведена з ринку до 2030 року.
Такі дані були отримані після вивчення спеціалізованої літератури та результатів нових досліджень. Згідно з якими, збільшення площі плантацій з 2008 по 2015-й задля виробництва пальмової олії відбувалося в районах з високою концентрацією вуглецю. Тобто наслідки від застосування пальмової олії в складі біопалива для планети згубніші, ніж при використанні нафти чи іншого викопного палива.
Читайте: Бразилія за рік збільшила експорт сої на 70%. У США відібрано пальму першості – Карен Браун
Водночас, Єврокомісія дозволила використовувати як біопаливо соєві масла. У звіті йшлося, що кількість плантацій під сою в районах з високим вмістом вуглецю зменшилася та не суперечить вимогам ЄС.
Зі звітом Єврокомісії численні виробники, експортери, науковці та самі єврочиновники не згодні.
Як раніше повідомляв Landlord, напередодні виробники пальмової олії з Малайзії заявляли про сфальсифікований звіт щодо властивостей їхньої продукції.
У доповіді, опублікованій у бюлетені ВООЗ, йдеться про те, що виробники пальмової олії в Малайзії «підривають репутації вчених і дослідників», які займаються вивченням негативних впливів на здоров’я виготовленого продукту. Мовляв, вони ігнорують дані про харчову цінність пальмової олії, які були опубліковані в науково-рецензованих наукових журналах. Та через це прирівнюють промисловців до лобістів тютюну й алкоголю.
Натомість малазійці відкидають такі заяви та вимагають від ВООЗ спростування.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!