Новини / Рослинництво     14 лютого 2019 07:37

Єврокомісія забракувала пальмову олію для виробництва біопалива

Єврокомісія опублікувала Акт, в якому перерахувала критерії відбору рослин для виробництва біопалива. На публікацію документу очікували аграрії Малайзії та Таїланду, звідки експортують левову частку пальмової олії. Однак, єврочиновники забракували останню для виробництва біопалива. Причина – використання пальмової олії не сприяє «озелененню» планети, а навпаки погіршує ситуацію.

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Акт Єврокомісії означає, що пальмова олія відтепер – біопаливна сировинна культура, виробництво якої суттєво впливає на землекористування, тому має бути виведена з ринку до 2030 року.

Такі дані були отримані після вивчення спеціалізованої літератури та результатів нових досліджень. Згідно з якими, збільшення площі плантацій з 2008 по 2015-й задля виробництва пальмової олії відбувалося в районах з високою концентрацією вуглецю. Тобто наслідки від застосування пальмової олії в складі біопалива для планети згубніші, ніж при використанні нафти чи іншого викопного палива.

ЧитайтеБразилія за рік збільшила експорт сої на 70%. У США відібрано пальму першості – Карен Браун

Водночас, Єврокомісія дозволила використовувати як біопаливо соєві масла. У звіті йшлося, що кількість плантацій під сою в районах з високим вмістом вуглецю зменшилася та не суперечить вимогам ЄС.

Зі звітом Єврокомісії численні виробники, експортери, науковці та самі єврочиновники не згодні.

Як раніше повідомляв Landlord, напередодні виробники пальмової олії з Малайзії заявляли про сфальсифікований звіт щодо властивостей їхньої продукції.

У доповіді, опублікованій у бюлетені ВООЗ, йдеться про те, що виробники пальмової олії в Малайзії «підривають репутації вчених і дослідників», які займаються вивченням негативних впливів на здоров’я виготовленого продукту. Мовляв, вони ігнорують дані про харчову цінність пальмової олії, які були опубліковані в науково-рецензованих наукових журналах. Та через це прирівнюють промисловців до лобістів тютюну й алкоголю.

Натомість малазійці відкидають такі заяви та вимагають від ВООЗ спростування.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також