Новини / Політика     20 червня 2023 07:09

Їдуть до Кишинева: у Молдові фермери поновили протести


З 19 червня фермери розпочнуть масові протести у Молдові. Частина фермерів на сільгосптехніці приїде до Кишинева – страйкувати біля будівель уряду, парламенту та міністерства сільського господарства. Решта протестуватимуть на національних трасах, повідомила Асоціація “Сила фермерів”.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Переговори про спосіб та розмір компенсації, обіцяної урядом, не відбулися, попри те, що наша організація була готова до дискусій та опублікувала суму збитків фермерів щодо посівів першої групи. У зв’язку з цим Асоціація одноголосно ухвалила рішення відновити масові акції протесту”, — йдеться у заяві асоціації.

Таким чином, частина фермерів вирушить до столиці на своїх тракторах. Вони протестуватимуть біля будівель уряду, парламенту та Міністерства сільського господарства. Селяни з інших районів вийдуть цього дня на національні автошляхи.

“Ми просимо вибачення перед громадянами за можливі незручності в русі, але фермери, яких влада кинула та обманювала протягом року, вкрай обурені та твердо відстоюють своє право на економічне виживання”, — йдеться у заяві асоціації.

Варто зазначити, що у документі про проведення акції протесту асоціація фермерів заявила, що 20 червня до 150 тракторів проїдуться маршрутом від центральної площі вулицями Бенулеску-Бодоні, Букурешть та іншими й повернуться на площу до будівлі уряду.

Попередня хвиля протестів у Молдові розпочалась з 7 червня. Серед вимог — заборона на імпорт сільгосппродукції з України.

Нагадаємо, сільгоспвиробники Молдови мають намір влаштувати акцію протесту з 7 до 30 червня у Кишиневі. В акції планують узяти участь близько 1000 осіб і близько 300 одиниць сільгосптехніки.

Раніше Forța Fermierilor звернулася до уряду з вимогою до 3 червня вжити заходів, щоб допомогти сільгоспвиробникам. Фермери вимагають запровадити заборону на імпорт сільгосппродукції з України, порт Джурджулешти зобов’язати експортувати лише молдовську сільськогосподарську продукцію. В іншому разі сільгоспвиробники заявили про готовність вийти на масові акції протесту по всій країні.

Також аграрії Молдови вимагають збільшення компенсацій щодо податку на землю та відшкодування ПДВ.

Читайте також: Молдова реконструює дві ділянки залізниці, що дасть змогу збільшити транзит товарів із України до ЄС

Молдова вирішила поки що не вводити обмеження на імпорт зернових та олійних культур з України, оскільки такі дії “нічого б не вирішили” та “дали б нульові результати”. Молдовські чиновники вважають, що обмеження на імпорт не призвели б ані до підвищення відпускних цін для молдавських фермерів, ані до зниження собівартості.

Раніше  міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля заявив, що його країна ймовірно запровадить обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції. Водночас Боля додав, що уряд Молдови хоче компенсувати аграріям акциз на дизельне пальне, яке вони використовують, і запровадити субсидії для купівлі засобів для захисту рослин і добрив.

Україна, Молдова та Румунія будуть обмінюватися інформацією про обсяги української пшениці, яка транспортуватиметься коридорами солідарності.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також